Latvijas alpīnisti sasnieguši Dienvidāfrikas augstāko virsotni

Latvijas Alpīnistu un ceļotāju asociācijas grupas dalībnieki 3.janvārī nelabvēlīgos laika apstākļos sasnieguši Dienvidāfrikas augstāko virsotni Mafadi, informēja Latvijas Alpīnistu un ceļotāju asociācijas viceprezidente Ilona Gurtlava.

Virsotne atrodas Drakonu kalnu grēdā, un tā slejas 3450 metru augstumā.

Īstenojot Latvijas Alpīnistu un ceļotāju asociācijas projektu «Pasaules valstu augstākās virsotnes», Dienvidāfrikas augstāko virsotni sasniedza Edgars Šāblis, Laimonis Aumeisters, Rita Stuģe, Jānis Bleibergs, Anete Bilzēna, Atis Bilzēns un Gurtlava.

Kā pastāstīja asociācijas prezidents Arnis Opmanis, pēc oficiālajām ziņām, šī ir pirmā ekspedīcija no Latvijas, kas uzkāpusi Mafadi.

Patlaban grupa turpina ceļojumu pa Dienvidāfriku. Vēl grupai paredzēts uzkāpt Svazilendas un Botsvanas augstākajās virsotnēs. Šie kalni gan nav tik augsti - attiecīgi Emlembe kalns atrodas 1862 metrus, bet Tsodilo kalns - 1489 metrus virs jūras līmeņa -, taču tie minētajās valstīs ir augstākie punkti, stāstīja Opmanis. Viņš piebilda, ka, iespējams, viņi varētu būt pirmie latvieši, kas uzkāpuši šajās virsotnēs.

Latvijas Alpīnistu un ceļotāju asociācijas prezidents pastāstīja, ka projekts «Pasaules valstu augstākās virsotnes» sācies 2001.gadā, līdz ar asociācijas dibināšanu. «Katru gadu iznāk uzkāpt vienā līdz trijās virsotnēs. Manuprāt, tas ir pietiekami daudz,» sacīja Opmanis.

Pēc oficiālajiem datiem, projekta dalībnieki bijuši pirmie Latvijas pārstāvji, kas uzkāpuši Brunejas augstākajā virsotnē, Malaizijas Borneo salu arhipelāgā un Kambodžā, kur nav tūristiem paredzētu maršrutu.

Viņš norādīja, ka projekta noslēguma termiņu ir grūti prognozēt, turklāt ir kalni, kuros uzkāpt no ekspedīcijas dalībniekiem neatkarīgu iemeslu dēļ nav iespējams. «Ne visur tiekam pielaisti. Ir virsotnes, kurās kāpt ir aizliegts, kur ir slēgtas teritorijas vai militārās zonas,» izteicās asociācijas prezidents.

«Bijām Laosā - tur bija militārā zona, tālab augstākajā virsotnē netikām. 2011.gadā bijām Sīrijā, un arī tur mums valsts augstākajā virsotnē kāpt neļāva. Ir lietas, ko mēs nevaram iespaidot,» izteicās Opmanis.

Uz augšu