Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

LIZDA politiķiem prasa skolotāju algām 10% pieaugumu ik gadu

BNS
LIZDA politiķiem prasa skolotāju algām 10% pieaugumu ik gadu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 44
Foto: LETA

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) politiķiem prasa skolotāju algām 10% pieaugumu ik gadu, līdz alga sasniedz vidējos rādītājus Eiropas Savienībā (ES), teikts skolotāju prasībās, kuras nosūtītas izglītības un zinātnes ministram Vjačeslavam Dombrovskim, ministru prezidentam Valdim Dombrovskim un finanšu ministram Andrim Vilkam. LIZDA sākusi gatavoties arī streikam, vienlaikus arodbiedrība aizvien cer vienoties par skolotāju prasību izpildi.

Skolotāji pieprasa uzsākt darbu pie pedagogu atalgojuma sistēmas pilnveides, novēršot esošās neadekvātās darba samaksas atšķirības, kopā ar sociālajiem partneriem izstrādāt visu līmeņu pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafiku, katru gadu nodrošinot 10% pieaugumu, līdz tiek sasniegts atalgojums, kas ir vidējais ES.

Tāpat skolotāji prasa līdz 2014.gada 1.februārim parakstīt sadarbības memorandu par akadēmiskā un zinātniskā personāla darba samaksas pārskatīšanu 2015. - 2016.gadā un koncepcijā «Par izdienas pensiju piešķiršanu» iekļaut sporta skolotājus, speciālās izglītības skolotājus, pirmsskolas izglītības skolotājus.

Pedagogi politiķiem arī atgādina, ka sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) nav panākts vēlamais finansējuma pieaugums izglītības un zinātnes nozarēm valsts budžetā. Netika panākta vispārējās un profesionālās izglītības pedagogu zemākās mēneša darba algas paaugstināšana no 2014.gada 1.septembra 310 latu apmērā.

Nav izstrādāts pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafiks nākamajiem trim gadiem, kā arī nav parakstīts sadarbības memorands par akadēmiskā un zinātniskā personāla darba samaksas pārskatīšanu un izstrādāta lauku mazo skolu atbalsta programma.

LIZDA lūdz arī sniegt informāciju par IZM tuvākajiem plāniem pedagogu atalgojuma sistēmas turpmākajā attīstībā un sociālo partneru iesaisti.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu