Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Dombrovskis: SC, PLL un ZZS darbojas oligarhu interesēs

FOTO: LETA

Premjerministrs Valdis Dombrovskis šorīt intervijā LNT norāda, ka Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), apvienība "Par labu Latviju" (PLL) un "Saskaņas centrs|" (SC) atrodas oligarhu ietekmē. Kamēr vien šīm trim partijām, kopā ņemot, Saeimā būs vairākums - uz īpašām pārmaiņām Saeimas darbā cerēt nevarot.

Dombrovskis norāda, ka saistībā ar prezidenta Valda Zatlera rosināto Saeimas atlaišanu un izskanējušajiem pārmetumiem būtisku "Vienotības" vai valdības vainu nesaskata. Problēma esot plašāka -

oligarhu ietekmi Saeimas darbā, pēc premjera teiktā, labi varējis redzēt balsojumā par deputāta Aināra Šlesera izdošanu kratīšanai, kad ZZS, SC un PLL balsoja pret vai atturējās no balsojuma.

Turklāt šis ne tuvu neesot bijis vienīgais gadījums, kurā oligarhu ietekme jūtama Saeimā.

"Saeimā ir trīs politiskie spēki, kas strādā oligarhu interesēs: SC, "Par labu Latviju" un ZZS. Kamēr Saeimā būs vairākums šīm trijām partijām, būs liela oligarhu ietekme," saka Dombrovskis.

Runājot par valdības darbu, Dombrovskis norāda, ka tur tiešu oligarhu ietekmi neizjūtot. Protams, oligarhu intereses esot netieši jūtamas, piemēram, caur ZZS īstenoto politiku un uzstādījumiem. "Piemēram, ir projekti Ventspilī, uz kuriem budžeta izstrādes laikā ZZS ļoti uzstāja.

Tas pats Olimpiskais centrs - var jau nojaust, ka tas bija kaut kāds Lemberga uzstādījums," teica premjers.

Joprojām par Zatleru

Dombrovskis uzsver, ka prezidents ar savu lēmumu rosināt Saeimas atlaišanu būtībā izvirzījis svarīgu mērķi - maksimāli mazināt oligarhu ietekmi Saeimā. "Vienotība" šo mērķi pilnībā atbalstot, tāpēc, kā solīts iepriekš, partija prezidenta vēlēšanās, kas notiks ceturtdien, joprojām sola balsot par Zatleru.

Dombrovskis saka: ja pēc ārkārtas vēlēšanām vairākums atkal būtu minētajām trim partijām, tad "Vienotība" būtu gatava ar tām sadarboties, maksimāli cenšoties strādāt valsts labā, jo cits situācijas risinājums šādā gadījumā nav iespējams. Protams, uzstādījums būtu oligarhu ietekmi mazināt, saka Dombrovskis.

"Ja nākamajā Saeimā būs vairākums šīm trim partijām, nedomāju, ka būs būtiskas izmaiņas Saeimas darbā," - tā premjers.
Uz augšu
Back