/nginx/o/2018/07/16/9998212t1he017.jpg)
Eiro tā arī svārstās ap 1.45 dolāru atzīmi ik pa laikam atzīmējoties pie jaunām 15 mēnešus neredzētām virsotnēm (šodien maksimums 1.452$). Pagaidām procentu likmju nākotne turpina noteikt toni.
Droši vien realitātes pārbaude būs viena ceturkšņa ekonomikas dati, uz kuriem vēl brīdi jāpagaida. Latvijā sekmīgi noritēja viena gada valsts parāda vērtspapīru izsole, kurā uz piedāvāto 8 miljonu latu apjomu pieprasījums sasniedz 14.3 miljonus. Gada resursu izmaksas valstij, lai arī kopš 6.aprīļa pieaugušas, tomēr uz Portugāles, Spānijas utt. fona ir ļoti zemas. Vēl šodien uzzinājām, ka ir panākta provizoriskā vienošanās par 2012.gada Latvijas budžeta deficīta apjomiem.
Budžeta deficīts ir galvenais eiro ieviešanas šķērslis (nedrīkst gan aizmirst par inflācijas pēdējā laika satraucošajām tendencēm), tādēļ plāns sasniegt 2.5% no IKP ir vērtējams atzinīgi. Diemžēl kārtējā konsolidācija 150 - 180 miljonu latu apmērā atkal liks strādāt divās frontēs, ieņēmu celšanā un izdevumu mazināšanā - alternatīvu nav. Komercbanku kontos LB vakar glabājās 719.1 miljons latu, bet LB depozītos bija izvietoti 814.9 miljoni (rezervju norma 821.9 miljoni, pāri paliek 812.1 miljons). Brīvie 800 miljoni arī notur lata īstermiņa procentu likmes zem LB noteikto depozīta procentu likmju līmeņa.
Kamēr eiro ik pa laikam atzīmējas pie jauniem 15 mēnešu augstākajiem līmeņiem dolāra cena turpina svārstīties pie 49 santīmu atzīmes. Dolāram īpaši nepalīdz arī ekonomikas dati. Mazumtirdzniecības apjomi martā pieauguši par 0.4%, kas ir nedaudz mazāk par gaidīto, toties atņemot svārstīgās auto, gāzes un pārtikas komponentes, apjomu pieaugums +0.8%. Rīt iknedēļas darba tirgus dati, bet parīt marta inflācijas, kapitāla plūsmas un ražošanas dati. Varbūt būs kas dolāru atbalstošs.
Pēc vakardienas trieciena mārciņa vēl nav atguvusies un visu dienu pavadīja pa vidu starp 79 un 80 santīmu atzīmēm. Mierinājumu nedeva arī šodien publicētie ekonomikas dati. Bezdarba līmenis 7.8% ir zemāks nekā gaidīts, bet martā pieaudzis bezdarbnieku pabalsta pieprasītāju skaits (gaidīja samazinājumu). Arī vidējie strādājošo ieņēmumi ir pieauguši mazāk par gaidīto (patēriņa nākotnei slikta ziņa).