Pie valdības ēkas, iedzīvotāji prasa finansējumu veselības nozarei

Lēni nūjojot un skrienot no vienas valdības ēkas puses uz otru, ap 20 cilvēku akcijā «Skrējiens pēc veselības» pauž atbalstu Veselības ministrijas sagatavotajam ziņojumam valdībai par finanšu situāciju veselības aprūpes jomā, kurā tiek prasīti papildu līdzekļi nozares vajadzību segšanai.

Akcija «Skrējiens pēc veselības» lielākoties pulcējusi tās organizatoru biedrības «Apvienība HIV.LV» biedrus un atbalstītājus.

Dalībniekiem uz kakla uzkārti plakāti ar uzrakstiem «Mūsu valstī ir zelta aknas - to ārstēšana ir zelta vērtībā», «Kompensējamo zāļu budžets trīs gadiem - pacientu duelis», «Tev jāmirst, lai man būtu zāles!», «Ārstēšana nav privilēģija, tās ir tiesības. Beigsim to pārkāpt!».

Akcijas vadību uzņēmies biedrības vadītājs Aleksandrs Molokovskis. Vairāki dalībnieki nūjo tā, it kā grasītos tūliņ krist. Viņiem seko cilvēki ar pie apģērba pieliktiem uzrakstiem «ierēdņi», tādējādi paužot atbalstu Veselības ministrijas ierēdņiem, kuri sagatavojuši ziņojumu. Vienai no akcijas dalībniecēm rokās ir arī izkapts.

Pie akcijas dalībniekiem ieradās veselības ministre Ingrīda Circene. Viņa sasveicinājās ar dalībniekiem un uzklausīja viņu pateicības vārdus par centieniem iegūt nozarei papildu finansējumu.

FOTO: LETA

Uz augšu