VID: Dziesmu svētku biļešu pārdošana dārgāk nav likumīga

XXIV Vispārējo latviešu Dziesmu un XIV Deju svētki

FOTO: LETA

Dziesmu svētku biļešu tirdzniecība par lielāku naudu, vispirms tās iegādājoties lētāk, nav likumīga un par to pienākas sods, norāda Valsts ieņēmumu dienests (VID), piebilstot, ka tas ir pretrunā ar uzskatiem par godīgu rīcību, taisnīgumu un morāli. Tāpat VID skaidro, ka privātpersonai, lai tā varētu nodarboties ar svētku biļešu tirdzniecību, ir jābūt reģistrētai komercreģistrā.

VID norāda, ka rīcība, iegādājoties būtisku daļu Dziesmu un deju svētku biļešu ar mērķi tās pārdot par cenu, kas ievērojami pārsniedz Ministru kabineta noteikto, pēc VID domām, ir neatļauta un vērsta uz to, lai apietu likumu un labus tikumus, tā neatbilst normatīvajam regulējumam un nav pieļaujama.

Turklāt atbilstoši Negodīgas komercprakses aizliegumam komercprakse ir negodīga, ja tā neatbilst profesionālajai rūpībai un negatīvi ietekmē vai var negatīvi ietekmēt tāda vidusmēra patērētāja vai tādas vidusmēra patērētāju grupas ekonomisko rīcību, kam šī komercprakse adresēta vai ko tā skar.

Rīcība atbilst negodīgas komercprakses pazīmēm - tā negatīvi ietekmē vidusmēra patērētāja ekonomisko rīcību, jo vidusmēra patērētājs nevar atļauties iegādāties Dziesmu un deju svētku biļetes par 100 latiem, skaidro VID.

Tāpat VID skaidro, ka privātpersonai, lai tā varētu nodarboties ar Dziesmu un deju svētku biļešu tirdzniecību, ir jāpiedalās iepirkuma procedūrā, kas ir iespējams tikai tad, ja persona ir reģistrēta komercreģistrā. Un, ņemot vērā, ka saimnieciskā darbība, ja tā iecerēta, iegādājoties XXV Vispārējo latviešu dziesmu un XV Deju svētku pasākumu biļetes par lētāku cenu un pārdodot tās par dārgāku, nav pieļaujama.

Pagājušās nedēļas nogalē dažādos interneta sludinājumu portālos bija ievietoti piedāvājumi par ļoti augstām cenām iegādāties svētku biļetes, taču šodien lielākā daļa šo sludinājumu bija izņemti. Tā, piemēram, kāda persona sešas biļetes uz noslēguma koncertu Mežaparkā piedāvāja par 1000 latiem. Citā sludinājumā biļeti uz šo koncertu piedāvāja par 150 latiem.

Portālos arī vērojami daudzi sludinājumi, kuros cilvēki izteikuši piedāvājumu iegādāties biļetes uz svētku pasākumiem.

Jau ziņots, ka šoreiz biļetes uz XXV Vispārējiem latviešu Dziesmu un XV Deju svētku maksas pasākumiem izpirktas divas reizes ātrāk nekā 2008.gadā.

Uz augšu
Back