Labākais veids, kā attīstīt bērna valodu, ir sociālā mijiedarbība
Valodu var klausīties televizorā vai radio, taču Savenkova atsaucas uz profesori Patrīciju Kulu (Patricia Kuhl). Viņa ir viena no pasaulē pazīstamākajām speciālistēm, kas pēta valodas attīstību zīdaiņu vecumā, un ir pārliecināta, ka nav tādas rotaļlietas, televīzijas vai datora programmas, kas aizstātu zīdainim dialogu ar pieaugušajiem.
Labākā «rotaļlieta» pasaulē ir pats pieaugušais jeb aprūpētājs.
Televizora lietošanai drīzāk ir negatīvs efekts, jo tas novērš uzmanību no runas – pavadot laiku pie ekrāna, vecāki mazāk laika velta saskarsmei ar zīdaini.
Komunicējot ar zīdaini, ir svarīgi, lai bērns fiksētu skatu uz sejas un lūpu kustībām. Ārvalstu speciālistu pētījumos tika pierādīts, ka runas-redzes uzmanība palīdz zīdaiņiem atšķirt vienu skaņu no otras, kā arī noteikt skaņu robežas, respektīvi, kur beidzas viena skaņa un sākas nākamā.
Pētījumi rāda, ka spējas uztvert un atšķirt skaņas zīdaiņa vecumā ietekmē valodas attīstību tālākajā dzīvē. Tāpēc ir svarīgi pievērst bērna uzmanību runai un tādējādi atvieglot bērnam «orientēšanos» valodas skaņās, t.i., valodas skaņu sadzirdēšanu jau agrīnā vecumā, jo tas atstāj nozīmīgu iespaidu uz turpmāko runas un valodas attīstību.
Spēja analizēt valodas skaņas jeb fonemātiskā uztvere ir īpaši svarīga pirmsskolas un skolas vecumā, kad bērns mācās lasīt un rakstīt. Bērniem, kam ir nepietiekami attīstīta fonemātiskā uztvere, bieži ir grūtības šo iemaņu apguvē. Visi vecāki taču vēlas, lai viņu mazulis izaug par apķērīgu un gudru bērnu. Tāpēc speciāliste aicina katru vecāku ieklausīties savā atvasītē jau zīdaiņa vecumā, rūpīgi sekot līdzi valodas attīstībai un arī pašiem darboties kopā ar mazuli.