S, 10.12.2022.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Operācijas laikā galvā aizmirst ķirurgu instrumenta atlūzu

TVNET
Operācijas laikā galvā aizmirst ķirurgu instrumenta atlūzu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 5

Veselības inspekcija pieņēmusi izvērtēšanai kādas pacientes sūdzību, kuras galvā mediķi operācijas laikā aizmirsuši ķirurgu instrumenta atlūzu – nelielu metāla gabaliņu. Paciente par sāpēm galvā paziņojusi ārstējošajiem ārstiem P.Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcā. Par svešķermeņa izņemšanas divām operācijām pieprasīta samaksa un cietusī bijusi spiesta ņemt kredītu bankā, tā pirmdien ziņoja LNT raidījums „Tautas balss.”

Izoperē audzēju galvā

Sākotnēji paciente Lūcija nonākusi P.Stradiņa slimnīcas mediķu aprūpē, kad pēc vairākkārtējas samaņas zaudēšanas viņas galvā tika atklāts audzējs. Slimniece veiksmīgi pārcietusi operāciju un atgriezusies mājās, taču pēc divām nedēļām atkal sākusi zaudēt samaņu, informēja „Tautas balss”.

Lūcija atkārtoti nonāca slimnīcā – Siguldā. Tur pacientei sniedza medicīnisko palīdzību, un viss atgriezies ierastajās sliedēs. Taču pusgadu vēlāk sievietei atkal sākušās veselības problēmas – Lūcija sajutusi dīvainu durošu sajūtu pakausī. Siguldas mediķiem radušās aizdomas par komplikācijām pēc operācijas.

Konstatē metāla svešķermeni galvā

Pēc Siguldas ārstu ieteikuma Lūcija devusies uz konsultāciju pie P.Stradiņa slimnīcas ārstējošā ārsta Egila Puķīša. Paciente sūdzējusies par durošām sajūtām galvā, bet ārsts turpinājis apgalvot, ka operācija bijusi ideāla, un nosūtījis veikt magnētisko rezonansi galvai.

„Man sāka taisīt [magnētisko rezonansi] un pārtrauca, teica, ka nevarot turpināt: jums ir metāls galvā,” stāstīja Lūcija, kura neesot ticējusi ārsta teiktajam. Aizejot pie cita speciālista, paciente uzzināja šokējošu informāciju – viņas galvā patiešām atrodoties metāla svešķermenis, ziņoja raidījums.

Pieprasa samaksu par operācijām

„Diskā var redzēt, ka tas šitā stāvus man galvā iedūries,” apgalvoja Lūcija. Kļuva skaidrs, ka ārsts Puķītis, veicot galvas operāciju, neesot pamanījis nolūzušo un galvā atstāto metāla gabaliņu, kas atlūzis no ķirurgu instrumenta. Tādēļ sirmajai kundzei nācies pārciest vēl pāris galvas operācijas.

Cietusī paciente „Tautas balsij” norādīja, ka viņa bijusi spiesta bankā ņemt aizņēmumu 1,5 tūkstošu latu apmērā, lai veiktu šīs divas, viņasprāt, liekās galvas operācijas. Tā kā P.Stradiņa slimnīcas ārsts esot noliedzis savu vainu notikušajā, pacientei abas operācijas nācies veikt uz sava rēķina.

Pacientei jāpārcieš liekas operācijas

„Būtu atvainojušies un man nebūtu jāmaksā par tām operācijām, bet man par visu bija jāmaksā,” Lūcija ir sašutusi. Turklāt papildu operācijas likušas ne vien paņemt kredītu, bet arī kavēt darbu, kā rezultātā viņa tikusi atlaista. Arī veselība pēc atkārtotās operēšanas vēl vairāk sašķobījusies.

Tikmēr ārsti slimnīcā raidījumam stāstīja, ka pacientes galvā atkārtotās pārbaudēs tika atklāts sastrutojums un sīks svešķermenis, kas tur nokļuvis operācijas laikā.

Vainojams sastrutojums

„Gabaliņš ir ļoti sīks - viens, divi milimetri. Tas bija sterils, kā visi operācijas instrumenti. Maz ticams, ka tas varētu radīt šo sastrutojumu,” pauda P.Stradiņa slimnīcas Neiroķirurģijas klīnikas vadītājs Egils Valeinis. Viņš piekrita, ka notikušais nav vērtējams labi, tomēr tas diez vai varējis izraisīt komplikācijas.

Turpretim slimniece noliedza, ka infekcijas dēļ būtu nācies operēt galvu atkārtoti. Savukārt ārsti palikuši pie savas versijas, ka Lūciju atkārtoti operējuši nevis galvā aizmirstās metāla atlūzas, bet gan tieši sastrutojuma dēļ.

Noraida komplikācijas atlūzas dēļ

Sirmās kundzes ārstējošais ārsts Egils Puķītis raidījumā vērsa uzmanību uz to, ka cilvēkam ar audzēju galvā mainoties domāšana. „Viņa jau bija tāda, kurai ļoti daudz visādu sūdzību,” sacīja Puķītis. Pēc viņa domām, ķirurģijā atgadās dažādas lietas un šis metāla gabaliņš nekādi nevarējis ietekmēt cilvēka veselību.

Puķītis uzsvēra, ka atklātais metāla gabaliņš esot varējis palikt turpat pacientes galvā un nemaz nebūtu viņai traucējis. „Protams, tas ir slikti, bet tas gabaliņš ir ļoti niecīgs, mēs pēc operācijas taisījām kontroles, viņš nebija redzams,” piebilda Puķītis.

Gadījumu izvērtēs Veselības inspekcija

Kā informēja „Tautas balss”, šo pirmdien Veselības inspekcijā Lūcija iesniegusi sūdzību par mediķu darbu, kas saistīta ar viņas veselības aprūpi. Paciente iesniegumā norādījusi neapmierinātību ar ārstēšanas procesu P.Stradiņa slimnīcā, kas tiks izvērtēts ekspertīzē, tā raidījumam atzina Veselības inspekcijas Kontroles pārvaldes vadītāja Valentīna Berga.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu