Skip to footer
Šodienas redaktors:
Artūrs Guds
Iesūti ziņu!

Mākoņdatošana noderēs arī maziem uzņēmējiem (9)

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Raksta foto

Attālinātu datu apstrādes resursu noma jeb tā sauktā mākoņdatošana ir piemērota mazajam biznesam Latvijā, tostarp maizes cepējiem un santehniķiem, intervijā biznesa portālam ''Nozare.lv'' saka "Microsoft" tehnoloģiju nodaļas vadītājs Normans Džūda.

Sarunā ar biznesa portālu "Nozare.lv" Džūda teica, ka "ne tik vien šeit Latvijā, bet arī daudzās valstīs nozīmīgs tirgus segments ir tas, kur varam santehniķim vai mazai maizes ceptuvei palīdzēt vadīt savu biznesu un sadarboties ar saviem darbiniekiem, piegādātājiem un klientiem".

Džūda prognozēja, ka "Microsoft" nomas risinājums "Office 365" Latvijā latviešu valodā būs pieejams 2011.gada gaitā un piedāvās pēc klienta izvēles pilnu maza uzņēmuma vadības rīku komplektu vai tā atsevišķas sastāvdaļas.

"Office 365" pakalpojumu klāsts satur biroja rīku komplektu "Office", kuru veido tekstu apstrādes programma "Word", izklājlapu programma "Excel", prezentāciju rīks "Powerpoint". Tas ietver arī e-pasta risinājumu "Exchange", kopdarbības platformu "Sharepoint" un integrēto komunikācijas risinājumu "Microsoft Lync".

Augstais "Microsoft" vadītājs skaidroja, ka tieši uzņēmējdarbībā, kurā uzņēmējs-vadītājs pats veic lielu daļu no pamatdarbiem, kaut vai maizes cepšanu vai santehnikas un ūdensvadu remontu, parasti trūkst laika un cilvēkresursu uzturēt modernas datu apstrādes sistēmas. Mākoņdatošanas risinājumi ļauj lietotājam piekļūt datu apstrādes resursiem caur internetu, programmatūras un infrastruktūras uzturēšanu atstājot resursu iznomātāja ziņā.

"Esam daudz pētījuši tieši šādus jautājumus un ar izbrīnu konstatējuši, cik daudz uzņēmumu datus vēl vada ar "Excel". Tie parasti ir individuālie uzņēmēji, ģimenes uzņēmumi, kur viss bizness faktiski mājo "Excel" izklājlapā," Džūda sacīja. "Excel" ir "Microsoft" produkts un daļa no līdzšinēja "Microsoft Office" biroja komplekta.

"Ja šie uzņēmēji var dibināt saites ar saviem klientiem un saviem piegādātājiem, redzam būtiskus darba ražīguma uzlabojumus, lielākus pārdošanas apjomus, labāku sapratni par noliktavu. Ja uzņēmējs, piemēram, ir santehniķis, viņš iegūst labāku pārskatu par darba plānošanu, kaut vai ar elektronisku kalendāru," teica Džūda, uzsverot, ka samērā vienkāršas izmaiņas var nest būtiskus uzlabojumus uzņēmuma darba rezultātos.

"Lielie uzņēmumi jau to ir sapratuši. Mazie to var panākt ļoti strauji, sperot tikai dažus vienkāršus soļus, kaut vai parādot sava biznesa "seju" internetā. Piemēram, "te es esmu, santehniķis, te ir manas specialitātes un te ir manu līdzšinējo klientu atsauksmes", viņš sacīja.

"Microsoft" galvenais tehnoloģiju vadītājs arī ieteica maziem uzņēmējiem izmantot sociālos tīklus, lai popularizētu savu biznesu un iegūtu klientu atsauksmes, kritiku un informāciju par konkurentiem.

"Mans ieteikums ir ne tik vien izmantot "Microsoft" piedāvātos rīkus, bet arī sociālos tīklus, jo tur var saņemt komentārus, ieteikumus, novērot jaunas tendences savā nozarē," teica Džūda.

Džūda strādājis dažādos amatos "Microsoft" kopš 1990.gada. Viņš iepriekš bijis viceprezidents biznesa attīstības jautājumos un piedalījies vairāku jaunu tehnoloģiju attīstīšanā, tostarp "NET" ietvaru, kas ļauj dažādām lietojumprogrammām komunicēt un apmainīties ar datiem kopējā "Microsoft" darba vidē. Viņš palīdzēja dibināt "Microsoft" biznesa lietojumprogrammatūras nodaļu "Business Applications" sakarā ar biznesa risinājumu kompānijas "Great Plains Software" pārpirkšanu pirms vairākiem gadiem.

1975.gadā ASV dibinātā "Microsoft" ir viena no pasaules lielākajām informācijas tehnoloģiju kompānijām, kas plaši pazīstama ar savu datoru operētāju sistēmu "Windows", biroja risinājumu komplektu "Office", kā arī "Microsoft Dynamics" biznesa vadības sistēmām. Kompānija arī ražo spēļu konsoli "Xbox 360". "Microsoft" apgrozījums finanšu gadā no 2009.jūlija līdz 2010.gada jūnijam bija 62,8 miljardi ASV dolāru ( 32.6 miljardi latu).

Komentāri (9)
Svarīgākais
Uz augšu