230 km/h - šāds ir fotoradaru fiksētais rekords

Izrādās - ar šādu ātrumu pa Latvijas ceļiem pārvietojas pārgalvīgākie autovadītāji! Vitronic fotoradari pārkāpējus uz ceļiem vairs nefiksē, taču kļuvuši zināmi ātruma rekordisti, ko radari pēdējā gada laikā paspējuši nofotografēt.

Ja valsts autoceļu stāvoklis autovadītājus nereti dzen izmisumā un dažviet liek braukt pat lēnāk par atļauto braukšanas ātrumu, atsevišķi šoferi ar savu pārgalvīgo uzvedību pārsteidz.

Absolūtie ātruma rekordi Latvijā uzstādīti neapdzīvotās vietās. Ātrākie braucēji traukušies pa Rīgas-Siguldas šoseju virzienā uz Igauniju. Amatas novadā fiksēta automašīna, kas braukusi ar 230 km/h, un tas ir lielākais fotoradaru fiksētais ātrums Latvijā. Garkalnes novadā kāds šoferis sasniedzis 226 km/h, bet 3.vietu šajā antitopā ieņem autovadītājs, kas uz Rīgas-Ventspils šosejas sasniedzis 219 km/h. Tomēr arī apdzīvoto vietu rekordisti īpaši neatpaliek.

Visātrāko autovadītāju apdzīvotā vietā fotoradars fiksējis uz Dienvidu tilta. Šoferis pāri tiltam burtiski lidojis ar ātrumu 170 km/h atļauto 70 km vietā.

Turpat netālu Maskavas ielā kāds autovadītājs nesies ar ātrumu 169 km/h, bet kāds cits Ulmaņa gatvē sasniedzis 165 km/h.

Patlaban ātrumu uz ceļiem kontrolē policijas ekipāžas, kuru rīcībā ir vairāk nekā 300 ātruma mērierīču. Tāpat uz ceļiem darbojas iepriekš nopirktie četri pārvietojamie fotoradari. Iepriekš veiktās aptaujas liecina, ka TAB [puse (49%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem uzskata, ka pastiprināts policijas darbs uz ceļiem var pietiekamā apmērā aizstāt radaru darbību (19% - noteikti jā; 30% - drīzāk jā). Pretējās domās ir 44% aptaujāto, bet 7% nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Uz augšu
Back