Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Pēc uzbrukuma Irānai Izraēla ir gatava 30 dienu karam

FOTO: AFP/LETA

Izraēla, īstenojot uzbrukumu Irānai, ir gatava 30 dienu karam vairākās frontēs, un šādai sadursmei tā ir «sagatavojusies tik labi, kā nekad agrāk», trešdien apliecināja aizmugures aizsardzības ministrs Matans Vilnai.

Izraēla ir gatava sadursmei ar Irānu, kas varētu izraisīties, ja Izraēla izšķirtos par labu uzbrukumam Irānas kodolobjektiem, intervijā laikrakstam «Maariv» sacīja ministrs.

Tomēr viņš brīdināja, ka visi militārie soļi ir rūpīgi jāapsver, un norādīja, ka Izraēlai sava rīcība «vienmēr ir jākoordinē» ar ASV.

«Mums ir novērtējumi karam, kas vairākās frontēs varētu ilgt 30 dienas,» sacīja ministrs, atkārtojot citu Izraēlas amatpersonu pieņēmumus, ka šādā karā Izraēla varētu zaudēt 500 cilvēku dzīvības.

«Varētu būt, ka bojāgājušo skaits būs mazāks, bet varētu arī būt, ka tas būs lielāks. Tāds ir scenārijs, kādam mēs esam gatavi atbilstoši labākajiem ekspertiem,» sacīja Vilnai.

Pēdējo nedēļu laikā arvien biežāk izskanot pieņēmumiem par iespējamo Izraēlas uzbrukumu Irānai, izskan arī bažas par Izraēlas gatavību karam. Tomēr ministrs noraidīja satraukumu, sakot, ka «histērijai nav pamata».

«Es varu ar vislielāko atbildību paziņot, ka aizmugures fronte ir tik labi sagatavota, kā nekad agrāk šīs valsts vēsturē,» uzsvēra Vilnai. Viņš atteicās izteikt savu vērtējumu, vai Izraēlai vajadzētu uzbrukt Irānai, vien norādīja, ka lēmums ir nopietni jāapsver.

«Ir vienīgi jautājums, vai šāda sadursme ir nepieciešama. Karš ir kas tāds, ko labāk ir atlikt un uzmanīgi apsvērt,» sacīja ministrs, piebilstot, ka Telavivai savas militārās aktivitātes vajadzētu koordinēt ar Vašingtonu.

«Es nevēlos, ka mani ievelk strīdā, bet es saku, ka Savienotās Valstis ir mūsu labākais draugs, un mums pasākumi vienmēr ir jākoordinē ar viņiem,» norādīja Vilnai.

Dažas Izraēlas amatpersonas paudušas viedokli, ka Izraēlai, pastāvot pārliecībai, ka Teherāna ir tuvu kodolieroču iegūšanai, vajadzētu vienpusējā kārtā uzbrukt Irānas kodolobjektiem, pat ja Vašingtona pret to iebilst.

Uz augšu
Back