Pk, 9.06.2023.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Iespējams, vecāki dēlu nogalinājuši apēstā ievārījuma dēļ

LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 19

Tiek pieļauts, ka viena no versijām, kāpēc abi vecāki, iespējams, 8.augustā Rīgā nogalinājuši savu astoņus gadus veco dēlu ir, ka zēns izēdis visu ievārījumu, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Nogalinātā zēna autopsija liecinot, ka zēns pirms miršanas ēdis tikai ievārījumu, kas bijušas vienīgās ēdiena paliekas mirušā zēna kuņģī.

Tāpēc tiek pieļauta versija, ka mirušais zēns vēlējies remdināt savu izsalkumu un bez atļaujas izēdis ievārījuma burku, kas kalpojis, iespējams, par iemeslu mātes vai viņas vīra dusmām, par ko liecinot uz zēna ķermeņa redzamie miesas bojājumi, no kuriem iestājusies zēna nāve.

Jau ziņots, ka piektdien Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa kā drošības līdzekli apcietinājumu piemēroja 1979.gadā dzimušajai sievietei, kura tiek turēta aizdomās par sava dēla nogalināšanu, iepriekš sacīja Valsts policijas preses pārstāve Sigita Pildava.

Kā liecina mūsu rīcībā esošā informācija, sieviete atkal ir mātes cerībās.

Tiesa apcietinājumu nolēma piemērot arī bojā gājušā bērna patēvam - 1973.gadā dzimušam vīrietim.

Jau ziņots, ka 8.augusta vakarā pēc plkst.20 mediķi saņēmuši izsaukumu uz kādu Rīgas centra dzīvokli, kur viņiem nācies secināt, ka 2004.gadā dzimušais zēns, uz kura ķermeņa bijuši redzami miesas bojājumi, jau ir miris.

Policisti aizdomās par smagu miesas bojājumu nodarīšanu, kā rezultātā iestājusies bērna nāve, aizturēja 1979.gadā dzimušo bērna māti un 1973.gadā dzimušo bērna patēvu. Abi iepriekš ir tiesāti par citiem noziegumiem.

Par bērna nāvi policijā sākts kriminālprocess, kuru izmeklē Rīgas reģiona pārvaldes (RRP) Kriminālpolicijas pārvaldes Slepkavību atklāšanas nodaļa.

Abi aizturētie iepriekš tiesāti par slepkavību un smagu miesas bojājumu nodarīšanu. Valsts policijas RRP Kriminālpolicijas priekšnieks Andrejs Sozinovs iepriekš preses konferencē informēja, ka bērna patēvs bija tiesāts par slepkavību, bet māte - par smagu miesas bojājumu nodarīšanu. Šajās lietās cietušie nav bijuši bērni.

Izsaukums uz kādu Rīgas centra dzīvokli saņemts no viena no pieciem pārējiem ģimenes bērniem. Kad dzīvoklī ieradušies tiesībsargi, tajā atradušies arī abi vecāki, kuri nav bijuši ne alkohola, ne narkotisko vielu reibumā. «Dzērāju ģimene tā nebija,» sacīja Sozinovs, minot, ka tiek arī noskaidrots ģimenes ienākumu avots, jo oficiāli ne vienam, ne otram darba nav bijis.

Pārējie pieci ģimenē augošie bērni, no kuriem jaunākais ir dzimis 2011.gadā, bet vecākais 1996.gadā, nogādāti dažādās aprūpes iestādēs. Ar bērniem ir jāstrādā psihologiem un policijai, izmeklējot notikušo. Tāpat tiks mēģināts noskaidrot, vai arī pārējie bērni nav cietuši no vardarbības ģimenē. Līdz šim abi vecāki nebija nonākuši policijas redzeslokā saistībā ar bērnu audzināšanu. Sozinovs neatklāja, vai slepkavība notikusi pārējo piecu bērnu acu priekšā.

Abiem vecākiem ir sava versija par notikušo, taču Sozinovs to patlaban izmeklēšanas interesēs neatklāja.

Rīgas bāriņtiesas priekšsēdētāja vietniece Inese Ērgle aģentūru LETA iepriekš informēja, ka ģimene Rīgā ieradusies 2009.gadā un kopš tā laika ir Rīgas Sociālā dienesta klienti. Par ģimeni zinājusi arī Rīgas bāriņtiesa. 2009.gadā Rīgas bāriņtiesa mātei atjaunojusi aprūpes tiesības, kas viņai bija noņemtas citā pašvaldībā. Kopš 2009.gada bāriņtiesai neesot bijusi cita sadarbība. Kā daudzbērnu ģimene tā regulāri saņēmusi Sociālā dienesta finansiālu palīdzību, atbalstu bērnu medicīnas aprūpes un audzināšanas jautājumos.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 19

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu