S, 13.08.2022.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Dabas muzejā būs krāšņa dienliliju ziedu izstāde

LETA
Dabas muzejā būs krāšņa dienliliju ziedu izstāde
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
No 2. līdz 5.augustam Latvijas Dabas muzejā būs skatāma dienliliju izstāde
No 2. līdz 5.augustam Latvijas Dabas muzejā būs skatāma dienliliju izstāde Foto: Dabas muzeja arhīvs

Latvijas Dabas muzejā no 2. līdz 5. augustam būs apskatāma izstāde «Mirkļa zieds - dienlilija», ko piedāvās SIA «Hedera» sadarbībā ar Latvijas dienliliju kolekcionāriem, informēja muzejā.

Izstādē tiks eksponēti gan Latvijas, gan ārzemju selekcijas jaunumi. Katrā no izstādes dienām būs aplūkojamas ap 180 līdz 200 dažādu dienliliju šķirņu, taču katru rītu ziedi tiks mainīti, tāpēc kopumā būs iespēja apskatīt līdz pat 400 dažādu dienliliju šķirņu.

Šogad šī būs vienīgā lielā dienliliju izstāde Latvijā.

Kā liecina šo ziedu nosaukums, dienlilija jeb

dienziede ir īpaša ar to, ka katrs tās zieds zied tikai vienu dienu.

Taču uz viena ziedkāta ir desmit līdz 50 pumpuri, kas atveras pakāpeniski. Katrā krūmā ir daudzi ziedkāti, tāpēc kopumā dienlilijas atkarībā no šķirnes zied pat 1,5 līdz divus mēnešus.

Dienlilijas ir ļoti mazprasīgas, tā ir viena no retajām ziedu kultūrām, kurām nav nepieciešama īpaša kopšana un aprūpe. Interese par dienziedēm pēdējos gados ir stipri palielinājusies, un tās audzēt aizvien vairāk izvēlas praktiski cilvēki.

Dienlilijas gadu gaitā ir stipri mainījušās. Mūsdienās ir izveidotas neaptverami daudzas un dažādas šķirnes - dažādu formu un krāsu ziedi, krokotas, zobainas u.c. ziedlapu malas, dažādu formu un krāsu zīmējumi uz ziedlapām. Ziedi ir gandrīz visās varavīksnes krāsās, patlaban pieejami pat nedaudz zilgani toņi. Pašlaik pasaulē nav otras tādas ziedu kultūras ar tik spēcīgu un strauju selekcijas attīstību kā dienlilijām. Nākotnes selekcijas

lielākais izaicinājums ir iegūt šķirnes ar tīri zilas krāsas ziediem,

kas katrs ziedētu vairāku dienu garumā.

Izstādes laikā apmeklētāji varēs konsultēties ar dienliliju ekspertiem, kā arī varēs iegādāties sev tīkamāko dienliliju šķirņu stādus.

Dienliliju ziedu izstāde «Mirkļa zieds - dienlilija» muzejā tiks atklāta 2. augustā plkst. 14.

Tēmas

Lasītākais šobrīd

Uz augšu