Sv, 14.08.2022.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Ušakovs arī šogad teiks uzrunu pie Uzvaras pieminekļa

LETA
Ušakovs arī šogad teiks uzrunu pie Uzvaras pieminekļa
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 6
Foto: TVNET

Rīgas mērs Nils Ušakovs arī šogad teiks runu pie Uzvaras pieminekļa Pārdaugavā 9.maijā, pastāstīja mēra preses sekretāre Anna Kononova. 8.maijā visā pasaulē piemin Otrā pasaules kara upurus un nacisma sagrāvi, bet 9.maijā Uzvaras dienu plaši atzīmē Krievijā. Latvijā 9.maijā atzīmē Eiropas dienu.

Kononova sacīja, ka Ušakovs uzrunās klātesošos trešdien pie pieminekļa no skatuves, viņu uzaicinājuši to darīt pasākuma organizatori.

Ušakovs otrdien arī nolika ziedus Brāļu kapos un piedalījās oficiālajā svinīgajā ceremonijā, kā arī tikās ar 130.latviešu strēlnieku korpusa veterāniem.

9.maijā Uzvaras parkā jau vairākus gadus biedrība «9.maijs.lv» rīko svētku pasākumu, arī šogad dome atļāvusi tā norisi.

Pieteikti četri pasākumi

Kopumā šajās dienās Uzvaras dienas atzīmēšanai un arī protestiem pret to Rīgā pieteikti četri pasākumi. Viens no pasākumiem pieteikts jau 8.maija vakarā no plkst. 18 līdz 20 ‒ gājiens no Strēlnieku laukuma līdz Brīvības piemineklim, lai pieminētu Otrajā pasaules karā bojāgājušos. Gājienu, kurā plāno piedalīties apmēram 100 cilvēku, pieteikusi organizācija «Autonoma darbība», kas martā bija plānojusi rīkot antifašistisku gājienu, protestējot pret leģionāru atceri.

Gājiens pieteikts arī 9.maija vakarā no plkst. 18 maršrutā no Strēlnieku laukuma līdz Uzvaras piemineklim, un to jau kārtējo gadu rīkos organizācija «Rodina».

Šiem abiem pasākumiem domes saskaņojums nav vajadzīgs, un saskaņā ar likumu par sapulcēm, gājieniem un piketiem to organizatoriem par savu ieceri vienkārši jāiesniedz informācija pašvaldībā.

Saskaņojums nav vajadzīgs arī Ulda Freimaņa pieteiktajam gājienam 9.maijā no plkst. 12 līdz 14 no Okupācijas muzeja uz Brīvības pieminekli, lai atzīmētu «partizānu karu pret padomju okupantiem». Šajā gājienā plāno piedalīties 15 cilvēku.

Notiks informatīva kampaņa akcijai «Nepilsoņi nāk!»

Rīt, 9.maijā, biedrība «Par godīgumu un taisnīgumu», sākot no plkst. 10, visu dienu Uzvaras parka apkārtnē organizēs masveida informatīvo kampaņu par nepilsoņu akciju «Nepilsoņi nāk!» («Aliens are coming!»).

Dienas garumā iecerēts izplatīt informatīvos materiālus un veikt sabiedrības informēšanas kampaņu par nepilsoņu kustības idejām un mērķiem. Biedrības «Par godīgumu un taisnīgumu» vēlas skaidrot cilvēkiem nepilsoņu kampaņas būtību, kā arī piesaistīt savās rindās jaunus aktīvistus un atbalstītājus.

Minētā informatīvās kampaņas, tāpat kā visas nepilsoņu akcijas «Nepilsoņi nāk!», simbols būs Martins Luters Kings, kurš savulaik cīnījās par melnādaino pilsoniskajām un politiskajām tiesībām Amerikā. Biedrības «Par godīgumu un taisnīgumu» aktīvisti būs tērpti baltos T-kreklos ar akcijas simbola Martina Lutera Kinga attēlu.

Kā ziņots, biedrības «Par godīgumu un taisnīgumu» partneri ir biedrība «Par dzimto valodu», kuras līderis ir Vladimirs Lindermans, kā arī citas organizācijas. «Par godīgumu un taisnīgumu» aktīvi iesaistījās referenduma organizēšanā par valsts valodas statusu krievu valodai. Aprīlī biedrības «Par godīgumu un taisnīgumu» pārstāve Jeļena Bačinska medijiem izplatīja paziņojumu, ka jau nākamā gada pašvaldību vēlēšanās nepilsoņiem būs balsstiesības pašvaldību vēlēšanās.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu