Pk, 22.09.2023.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Pirmie stacionārie radari būs Krasta ielā un uz Dienvidu tilta

BNS
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 5
Foto: TVNET

Pirmos stacionāros fotoradarus, visticamāk, uzstādīs Rīgā, Krasta ielā un uz Dienvidu tilta, pastāstīja uzņēmuma «Vitronic Baltica un partneri» preses sekretāre Antra Gaile.

Viņa sacīja, ka no ražotāja ir saņemtas stacionāro radaru komplektu sastāvdaļas un saskaņā ar grafiku turpinās to piegāde un komplektēšanas darbi. Būvdarbus paredzēts sākt tuvākajā laikā, tiklīdz tiks saņemtas nepieciešamās atļaujas.

«Vienas no pirmajām vietām, kur sāksies stacionāro iekārtu izbūve, varētu būt Krasta iela un Dienvidu tilts Rīgā,» norādīja Gaile.

Valsts policija iepriekš uzdeva uzņēmumam «Vitronic Baltica un partneri» līdz 20.maijam izpildīt visas līgumā paredzētās saistības, proti, ieviest 160 stacionāro fotoradaru ietvaru, no kuriem 100 būs ar mērierīci, bet atlikušie darbosies kā mulāžas. Gaile gan pagājušajā nedēļā žurnālistiem atzina, ka visus fotoradarus uzņēmums līdz norādītajam laikam nepaspēšot uzstādīt, jo aizkavējies būvprojektu saskaņošanas process.

«Vitronic Baltica un partneri» 15 pārvietojamos fotoradarus uzstādīja pērn 21.novembrī, šogad janvārī ieviesti vēl 15, bet no 2008.gada Latvijā darbojas četri, kurus savulaik iegādājās Valsts policija. Līdz ar to kopumā uz ceļiem atrodas 34 pārvietojamie radari.

Ziņots arī, ka fotoradaru ieviešanu personīgi atbalsta 70% iedzīvotāju, un lielākā daļa arī uzskata, ka tie palīdz samazināt vidējo ātrumu uz ceļa, liecina pētījumu centra SKDS veiktā aptauja.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 5
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais