Ievērojams obligātās civiltiesiskās transportlīdzekļu apdrošināšanas (OCTA) un brīvprātīgās transportlīdzekļu apdrošināšanas KASKO polišu cenu kritums šogad nav gaidāms, žurnālistiem atzina AAS "Ergo Latvija" valdes loceklis Māris Lukins.
Kopējais OCTA tirgus pieaugums varētu būt 12%-15%. Šogad ievērojami pieaugs atlīdzību izmaksas apdrošināšanas sektorā par personām nodarītajiem zaudējumiem. Latvijā šo atlīdzību īpatsvars ir neliels - 6%, kamēr Lietuvā un Igaunijā tas ir 15%-20%.
Šogad paredzama sīvāka apdrošinātāju cīņa KASKO, OCTA un nekustamo īpašumu apdrošināšanas segmentā. Nekustamo īpašumu apdrošināšanā ievērojami lielāka uzmanība tiks pievērsta ugunsdrošībai. Straujāka izaugsme gaidāma civiltiesiskās atbildības apdrošināšanā.
Patlaban ir situācija, ka klienti katru apdrošināšanu izvēlas savā apdrošināšanas kompānijā - tajā, kurā tiek piedāvātas lielākas atlaides. Tāpēc šogad apdrošinātāji lielāku uzmanību pievērsīs arī klientu lojalitātes programmām.
KASKO tirgū valda ļoti asa konkurence, kā dēļ šajā apdrošināšanā cenas jau patlaban ir zemas, līdz ar to sagaidāms neliels cenu pazeminājums, bet ievērojamas pārmaiņas nav gaidāmas. Drīzāk apdrošinātāji konkurēs ar dažādiem papildu piedāvājumiem, piemēram, piedāvās atlaides citā apdrošināšanā, prognozē Lukins.
KASKO nozari ietekmēs arī autolīzinga pieaugums, kas šogad tiek prognozēts 50%. KASKO tirgus varētu kāpt par 30%.