Šodienas redaktors:
Oļesja Garjutkina
Iesūti ziņu!

Kā aprēķināt kaķa vecumu?

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Raksta foto
Foto: Inga Kundziņa

– Vienmēr esmu strīdējies par to, kā aprēķina kaķa vecumu salīdzinājumā ar cilvēka gadiem. Manam kaķim ir deviņi gadi, bet viņš uzvedas nevis kā pieaudzis kaķis, bet brīžam kā puika. Bet, ja viņa vecums ir jāreizina ar septiņi, tad taču viņam tagad ir sešdesmit trīs gadi! Nu kā viņš tādā vecumā var lēkāt kā pidriķis? Kāda ir tā pareizā formula?

– Nav vienas standarta formulas – vieni saka, ka jāreizina ar pieci, citi atkal – ka ar seši, ar septiņi. Manuprāt, viss atkarīgs no dzīvnieka fizioloģiskā stāvokļa, no tā, kā viņš jūtas, kā tiek barots, kādos apstākļos dzīvo.

Ar cilvēkiem ir līdzīgi: viens savos sešdesmit gados jūtas daudz labāk nekā kāds cits savos astoņpadsmit. Tāpat arī divgadīgs runčuks var justies sliktāk nekā piecpadsmitgadīgs.

Man, piemēram, mājās ir bokseris, meitene. Viņai ir trīspadsmit gadu, un pēc visiem aprēķiniem viņai vajadzētu būt pāri septiņdesmit, bet viņa jūtas un uzvedas kā jauna meiča! Kā apmēram divgadīgs trīsgadīgs sunītis.

Dabīgi, ka resni, aptaukojušies dzīvnieki, lai arī vēl jauni, būs pasīvāki nekā viņu vecākie brāļi un māsas, kas ir slaidāki un spraunāki. Un no šķirnes jau arī ir atkarīgs, kā dzīvnieks uzvedas: ir rotaļīgi kaķi, kas visu mūžu grib dauzīties, un ir tādi, kas tikai guļ dīvānā vai saimnieka siltajā klēpī.

Komentāri
Redaktors iesaka
Nepalaid garām!
Uz augšu