/nginx/o/2018/07/18/10908726t1hdebd.jpg)
Kā nāk pavasaris, tā sejas āda kļūst sausa. Pie vainas, visticamāk, asais vējš un centrālapkures sausais gaiss dzīvoklī.
Sausu ādu var pasmērēt ar lauku saldo krējumu. Var līdzēt siltas eļļas maska, laba ir olīvu eļļa.
Lūk, dažas citas receptes, kā sev palīdzēt, izmantojot dabas veltes. Kartupeļu biezenim pielej pienu, piesit olas dzeltenumu. Samaisa un iegūto masu kā kompresi siltu liek pie sejas. Vēja aprautai sejai var pagatavot novārījumu. Divas ēdamkarotes auzu pārslu vāra litrā ūdens desmit minūtes. Novārījumu atdzesē, nokāš un ar to tīra seju. Šis novārījums līdzot arī pret grumbu veidošanos.
Sausai ādai patiks šāda maska: pētersīļu sakni sarīvē, aplej ar vārošu ūdeni un patur pusstundu. Kafijas dzirnaviņās samaļ auzas. Visu sajauc, masai pievieno ēdamkaroti eļļas.
Interesanta ir šāda maska. Olas dzeltenumu samaisa ar vienu tējkaroti olīveļļa un naža galu medus. Maisījumu uz sejas liek pa nakti. No rīta notīra ar pienu.Recepte ādai, kas domāta sausai ādai un tādai, kas lobās. Divas ēdamkarotes piparmētru aplej ar 70 grādus karstu ūdeni. Kompresi liek uz sejas, tur 20 minūtes. Tad nomazgā ar aukstu bērzu lapu nostādinājumu. Var arī karstā ūdenī izmērcēt linsēklas, ietīt audumā un pusstundu kā kompresi turēt pie sejas. Procedūru vēlams atkārtot reizi vai divas nedēļā. Tā domāta, lai seja kļūtu jaunavīga.
Ja sejas āda taukaina, to vajag mazgāt asinszāļu, vērmeļu un kumelīšu uzlējumā. Var arī pagatavot kompresi – svaigām kumelītēm un kosām uzlej vārošu ūdeni. Vienkārši pagatavot šādu masku – sarīvē burkānus, pieliek olas baltumu. Mazliet miltus. Samaisa un patur 20 minūtes.