Šonedēļ nāks klajā Solvitas Āboltiņas grāmata "Varēt"

Solvita Āboltiņa FOTO: Edijs Pālens/LETA

Ceturtdien, 23.augustā, tiks laista klajā diplomātes un bijušās politiķes Solvitas Āboltiņas grāmata "Varēt", informēja izdevniecības "Latvijas Mediji" redaktore Inga Ābelīte.

Grāmatas autori ir Juris Lorencs, Egīls Zirnis, Māris Zanders, Anete Konste un Ivars Ījabs, redaktors - Arvis Kolmanis. Katrs autors ir rakstījis par vienu posmu Āboltiņas karjerā. Nodaļas teksti balstīti katra autora intervijā ar Āboltiņu. Tāpat grāmatā vietām atspoguļots arī trešo pušu viedoklis par bijušo politiķi kā personību vai atsevišķiem notikumiem, kuros viņa bijusi iesaistīta.

Grāmatā iekļautas arī fotogrāfijas no dažādiem Āboltiņas dzīves periodiem, kā arī viņas pašas rakstīts nobeigums, kur viņa atbild uz jautājumu, kāpēc šī grāmata bija vajadzīga.

"Šajā grāmatā autori uzdod tos jautājumus, uz kuriem atbildes tajā brīdī vairāk interesēja viņus pašus. Es necentos ietekmēt sarunu gaitu, vien godīgi izstāstīju to, ko biju pieredzējusi, sapratusi, jutusi. Mani pašu būtu interesējuši citi jautājumi, bet uz tiem droši vien būtu jāatbild citiem. Mēdz teikt, cik cilvēku, tik atšķirīgu viedokļu. Objektīva aina veidojas vien dažādu viedokļu kopīgā kontekstā. Ceru, ka šī grāmata palīdzēs izprast Latvijas politisko procesu vēsturi plašāk un precīzāk, ieraudzīt to, kas palicis ēnā aiz skaļiem saukļiem un uzpūstiem skandāliem," grāmatas saturu aprakstīja Āboltiņa.

Grāmatas prezentācija notiks 22.augustā plkst.16 Dailes teātrī. Grāmatnīcās visā Latvijā to būs iespējams iegādāties no 23.augusta, savukārt no plkst.16 līdz 18 Āboltiņa tiksies ar interesentiem grāmatnīcā "Valters un Rapa" Rīgā, Aspazijas bulvārī 24.

Āboltiņa politikā darbojās kopš 2001.gada, kad iesaistījās partijā "Jaunais laiks". Savā profesionālajā darbībā līdz Saeimas deputāta mandāta nolikšanai 2017.gadā Āboltiņa bijusi Juridiskās komisijas priekšsēdētāja, Eiropas lietu komisijas locekle, Saeimas priekšsēdētājas biedre un pēcāk arī priekšsēdētāja, partijas "Jaunais laiks" valdes priekšsēdētāja un partijas "Vienotība" Saeimas frakcijas vadītāja.

Kā ziņots, Āboltiņa šogad februārī sāka darbu Ārlietu ministrijas (ĀM) Eiropas departamenta direktores amatā un viņai tika piešķirts padomnieka diplomātiskais rangs.

Āboltiņa pērn paziņoja, ka noliks deputātes mandātu pirms 12.Saeimas sasaukuma beigām, jo iecerējusi atgriezties diplomātiskajā dienestā.

"Vienotības" valde pērn novembrī nolēma izslēgt Āboltiņu no partijas par komentāriem un rīcību laikā, kad "Vienotība" sprieda par iespēju mainīt ekonomikas ministru.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis 31.jūlijā Āboltiņai pasniedza akreditācijas vēstuli, kas ļauj viņai kļūt par Latvijas vēstnieci Itālijā.

Uz augšu
Back