"MG Rover" atsāks divu modeļu ražošanu

"MG Rover" jaunais īpašnieks "Nanjing Automotive Group" sācis realizēt bankrotējušā britu autobūves uzņēmuma atdzīvināšanas plānu. Saskaņā ar oficiālu informāciju MG markas automobiļu ražošana tiks atsākta 2006.gada nogalē un darbu atgūs aptuveni 1200 cilvēku.

Šobrīd runa ir par to, ka uz konveijera vienlaicīgi atgriezīsies divi MG modeļi: rodsters "MG TF" un uz "Rover 75" bāzes būvētais sportiskais sedans "MG ZT". Pastāv iespēja, ka pirms šo auto ražošanas atsākšanas tie tiks nedaudz atsvaidzināti, taču tas ir tikai minējums.

Tāpat var atzīmēt, ka, pēc dažu analītiķu domām, "Nanjing Automotive" iegādājās "MG Rover" tikai tādēļ, lai savā īpašumā iegūtu ražošanas līnijas, kas ļautu ražot konkurētspējīgus, īpaši Ķīnā, kaut arī morāli nedaudz novecojušus auto. Neizmantotās ražošanas jaudas savukārt tiktu izmantotas auto rezerves daļu un agregātu ražošanai; arī tie pēc tam, visticamāk, tiktu sūtīti uz Ķīnu. Un šādā gadījumā jau var runāt par ražošanas atjaunošanu kā vienkāršu atsevišķu pirkšanas līguma nosacījumu pildīšanas nepieciešamību, nevis nopietnu britu uzņēmuma darbības atsākšanu.

Uz augšu