ZZS deputāti lielākoties noraida koalīcijas veidošanu ar "Saskaņu"; Kalnozolam "specifiskāks" skatījums

Saeimas deputāts Valdis Kalnozols FOTO: Edijs Pālens/LETA

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) deputāti lielākoties noraida iespēju pēc vēlēšanām veidot koalīciju ar partiju "Saskaņa", savukārt deputāts Valdis Kalnozols (ZZS) tiešu atbildi pagaidām nesniedz, reizē norādot, ka par sadarbību nevar spriest, ja nav vienošanās par kopīgu mērķi.

Parlamentārietis Kārlis Seržants (ZZS) aģentūrai LETA norādīja, ka neredz un noraida iespēju pēc vēlēšanām strādāt koalīcijā ar "Saskaņu". Politiķis norādīja, ka ir lietas, kam "Saskaņa" nav varējusi tikt pāri - savulaik esot īstenota "cīņa par divvalodību", partijas politikā esot redzams atbalsts Krievijas prezidenta Vladimira Putina politikai, kā arī esot problēmas ar okupācijas skaidru atzīšanu.

Uz norādi, ka Saeimas priekšsēdētājas biedrs Gundars Daudze (ZZS/"Latvijai un Ventspilij") ir izteicies, ka viņš personīgi neiebilst pret sadarbību ar "Saskaņu", Seržants atbildēja, ka pozitīvi novērtē to, ka Daudzem nav iespējas vienpersoniski izlemt šo jautājumu.

Savukārt Kalnozols, taujāts par koalīcijas veidošanu ar "Saskaņu", no vienas puses norādīja, ka pagaidām nevēlas uz to atbildēt, bet, raugoties kopumā, deputāta skatījumā Saeimā esot par daudz sašķeltības un partiju. Būtiskākais jautājums attiecībā uz iespēju sadarboties ir tas, vai politiskajiem spēkiem ir kopīgs mērķis. Deputātā skatījumā "Saskaņai" pašlaik neesot definēts mērķis, tāpēc parlamentārietim ir grūti atbildēt un viņš "melotu", ja sacītu, ka ir "par vai pret".

Kalnozols uzsver, ka atbalstītu tos spēkus, kam būtu kopīgi mērķi par labklājīgu, latvisku un zaļu Latviju nodrošināšanu "bērnu bērniem". Reizē politiķis piebilda, ka šajā gadījumā nerunā par koalīcijas veidošanas iespēju. "Ja esi ar kopīgiem mērķiem, es ar tevi sēdēšu kopā," piebilda politiķis.

Daudzes partijas biedrs Jānis Vucāns (ZZS/"Latvijai un Ventspilij") akcentēja, ka ir tajās pašās pozīcijās kā ZZS premjera amata kandidāts, pašreizējais valdības vadītājs Māris Kučinskis un ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis, ka kopīga valdība ar "Saskaņu" nav iespējama. Tam par iemeslu ir arī "Saskaņas" savā laikā paustā pozīcija jautājumā par otro valsts valodu.

"Latvijai un Ventspilij" partijai ir sadarbības līgums ar ZZS, tāpēc tās pārstāvjiem ir saistoša pozīcija, ko pauž premjera kandidāts un frakcijas vadītājs, norādīja Vucāns.

Arī deputāti Andris Bērziņš (ZZS) un Inese Aizstrauta (ZZS) norādīja, ka atbalsta Brigmaņa un Kučinska pausto noraidošo pozīciju pret iespēju veidot koalīciju ar "Saskaņu".

Kā ziņots, ZZS pēc vēlēšanām neveidos koalīciju un valdību ar partiju "Saskaņa", aģentūrai LETA apliecināja ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Brigmanis.

Tā viņš atbildēja, vaicāts par Daudzes izteikumiem augusta beigās televīzijas "Rīga TV 24" raidījumā, kur politiķis uz jautājumu par sadarbību ar "Saskaņu" pēc Saeimas vēlēšanām atbildēja, ka viņš personīgi neiebilst, taču lēmumu pieņem partijas vairākums.

13.Saeimas vēlēšanas notiks 6.oktobrī.

Uz augšu
Back