Rīgā notiks NATO mācības vecākajiem un augstākajiem virsniekiem

Ilustratīvs attēls

FOTO: sputnik

No 9. līdz 21. septembrim Rīgā, Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā norisināsies NATO vingrinājums „Steadfast Pyramid 2018” un „Steadfast Pinnacle 2018”, kurā piedalīsies 58 vecākie un augstākie virsnieki no NATO dalībvalstīm, kā arī partnervalsts Somijas.

Mācību „Steadfast Pyramid” un „Steadfast Pinnacle” mērķis ir pilnveidot augstākā līmeņa virsnieku un komandieru spējas plānot un vadīt apvienotās operācijas. Vingrinājuma pamatā būs Visaptverošo operāciju plānošanas direktīva (Comprehensive Operations Planning Directive), kas ir viens no galvenajiem alianses apvienoto operāciju plānošanas dokumentiem.

„Steadfast Pyramid 2018” ir pirmā daļa no Sabiedroto spēku augstākās virspavēlniecības Eiropā un Sabiedroto spēku augstākās Transformācijas virspavēlniecības rīkotā vingrinājuma, kas ilgs līdz 14. septembrim, savukārt otrā daļa – „Steadfast Pinnacle 2018”, kas būs veltīta galvenokārt komandieru lomai operacionālajā līmenī, norisināsies no 17. līdz 21. septembrim.

Vingrinājumā galvenais uzsvars tiks likts uz augstākā līmeņa virsnieku un komandieru apmācību operacionālās plānošanas, kā arī lēmumu sagatavošanas un pieņemšanas procesā.

Mācību laikā tiks izspēlēts fiktīvs scenārijs, kas ietver kolektīvās aizsardzības operācijas.

Vingrinājumi “Steadfast Pyramid” un “Steadfast Pinnacle” Latvijā tiek rīkoti kopš 2011. gada.

Mācību laikā Latvija attīsta uzņemošās valsts atbalsta spējas un uzlabo prasmes sadarboties ar citām NATO dalībvalstīm un stratēģiskajiem reģionālajiem partneriem.

Uz augšu