“Zeiļas lietas” kratīšanā izņemta arī draudzes nauda

Dalīties Dalīties E-pasts Drukāt Iesūtiet ziņu Komentāri

Rēzeknes Sāpju Dievmātes Romas katoļu baznīca

FOTO: Ieva Čīka/LETA

Kratīšanas laikā  Rēzeknes Sāpju Dievmātes draudzē Valsts policija izņēmusi arī draudzes naudu un kases grāmatu, Latvijas Televīzijas raidījumam “de facto” pastāstīja Rēzeknes Sāpju Dievmātes draudzes vikārs Dainis Kašs.

Uz jautājumu, vai draudze apmaksā dzimumnoziegumos aizdomās turētā Rēzeknes Sāpju Dievmātes draudzes prāvesta Pāvela Zeiļas advokātu, vikārs Dainis Kašs atbildēja: “Advokātu pieņēma mariāņi, jo viņš ir mariāņu klostera brālis, pie tam draudze nevar apmaksāt, jo nauda tika arestēta, visa aizvesta uz Rīgu.” Valsts policija šādu informāciju nekomentē.

“De facto” norāda, ka Latgales bīskaps Jānis Bulis no sarunas ar Latvijas televīziju atteicās. Romas katoļu baznīcas Rīgas arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs sarunā ar “de facto” pauda atbalstu agrākiem Buļa apgalvojumiem, ka priesteri kāds tīši esot apmelojis: “Viņš [bīskaps Bulis] zina, ko viņš runā, viņš pazīst šo priesteri, viņš acīmredzot iepazinies ar apkārtējo cilvēku viedokli un ir pārliecināts par viņa nevainīgumu. Un no tā tad jau secinājums pats uzprasās, ka tas nozīmē, ka tā ir viltus apsūdzība un kas tur apakšā.”

Sarunā ar LTV Stankevičs pieļāva, ka Zeiļa varētu būt apmelots mantkārīgā nolūkā. “Ir liela varbūtība, ka tur ir kaut kāda, kā es teicu, materiāla ieinteresētība vai kaut kāda cita, teiksim, manipulācija apakšā, lai dabūtu materiālu labumu,” teica Stankēvičs. Taujāts, par ko un kāds materiālais labums tas varētu būt, Stankevičs piebilda: “Piemēram, kā mēdz teikt, izsist kompensāciju no apsūdzētā vai no baznīcas puses.”

“De facto” norāda arī to, ka Zeiļas aizturēšana kļuvusi par priekšvēlēšanu kampaņas sastāvdaļu.  Piemēram, pirmo reizi vairākas tēzes priestera atbalstam parādījušās ar partiju “Saskaņa” cieši saistītas biedrības “Latgalīši” atklātā vēstulē. “Latgalīši” valdes loceklis ir “Saskaņas” deputāta kandidātu saraksta līderis Jānis Krišāns. Tāpat vēstules tekstu parakstījis arī Saeimas frakcijas vadītājs un “Latgalīši” dibinātājs Jānis Urbanovičs.

Jānis Urbanovičs šonedēļ nav sastopams, bet sazvanīts apraksta sazvērestības teoriju par kādu pret kristiešiem noskaņotu organizāciju tīklu, kas aptverot visu Eiropu: “To ir organizējusi nevalstiskā organizācija, kura prot vadīt visu šo valsti, valdību, Iekšlietu ministriju ar mērķi diskreditēt visus kristīgos, un katoļus tajā skaitā. Tā ir provokācija visas Eiropas globālā mērogā, lai kur brauktu pāvests, tur arī skandāli.”

Uz augšu