Krievija izplata jaunu foto ar Sencovu

Oļehs Sencovs

FOTO: AFP / Scanpix

Krievijas Jamalas Ņencu autonomā apvidus cietumu pārvalde publicējusi jaunu fotogrāfiju ar ieslodzīto ukraiņu režisoru Oļehu Sencovu, kurš badojas kopš 14.maija.

Iepriekšējā dienā viņu no cietuma pārveda uz Labitnangas pilsētas slimnīcu papildu pārbaudēm un konsultācijām ar speciālistiem.

"Ņemot vērā veiktās pārbaudes rezultātus, Oļeham Sencovam veikta ārstēšanas korekcija," teikts paziņojumā Federālās sodu izciešanas dienesta pārvaldes mājaslapā, sīkāku informāciju nesniedzot. Par ārstu konsīliju un ārstēšanas korekciju paziņojis arī Krievijas pārstāves cilvēktiesībās Tatjanas Moskaļkovas pārstāvis, arī nesniedzot informāciju, kā mainījusies ārstēšana. Tiek tikai ziņots, ka Sencova stāvoklis tiek vērtēts kā "stabils".

Sencovs tika aizturēts 2014.gada 11.maijā Krievijas okupētajā Krimā aizdomās par "teroraktu plānošanu", un 2015.gada augustā Krievijas tiesa viņam piesprieda 20 gadu cietumsodu, kas viņam jāizcieš stingra režīma kolonijā.

Tiesa atzina, ka Sencovs esot vainīgs mēģinājumos sarīkot teroraktus Krievijas okupētajā Krimas pussalā. Pats Sencovs jebkādu savu vainu noliedzis.

Otram šajā lietā notiesātajam ukraiņu aktīvistam Oleksandram Koļčenko tiesa piesprieda desmit gadu cietumsodu.

Kaut arī nedz Sencovs, nedz Koļčenko nav lūguši piešķirt viņiem Krievijas pilsonību, viņi tika tiesāti kā Krievijas pilsoņi.

42 gadus vecais Sencovs atsakās no ēdiena kopš 14.maija, pieprasot, lai Krievija atbrīvo visus ukraiņu politieslodzītos. Viņš dzer tikai ūdeni un viņa organismā nepieciešamās vielas ievada ar sistēmu.

Uz augšu