Arī Nacionālā apvienība, ''Jaunā vienotība'' un ZZS pirms amatu dalīšanas vēlētos vienoties par darāmo (7)

TVNET/LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Edijs Pālens/LETA

Līdzīgi kā partiju apvienība "Attīstībai/Par!" arī "Jaunā Vienotība" (JV), Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) un nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) pirms amatu dalīšanas jaunajā valdībā vēlētos panākt vienošanos par darāmajiem darbiem, aģentūrai LETA atzina politisko spēku pārstāvji.

"Attīstībai/Par!" pirmdienas vakarā paziņoja, ka nepieņems Jaunās konservatīvās partijas (JKP) piedāvāto valdības modeli, jo nav vienošanās par darāmajiem darbiem. "Attīstībai/Par!" līdzpriekšsēdētājs Juris Pūce skaidroja, ka apvienība rosinās sākt sarunas par darāmajiem darbiem ar visām parlamentā iekļuvušajām tā dēvētajām centriski labējām jeb latviskā spārna partijām. Proti, ar visām, izņemot "Saskaņu".

Tikmēr JKP piedāvājums paredz veidot koalīciju bez "Saskaņas" un Zaļo un zemnieku savienības (ZZS), turklāt tā arī nākusi klajā ar konkrētu ministriju sadalījumu starp politiskajiem spēkiem.

Kamēr AP ir atteikusi JKP piedāvājumam, pārējās partijas, kuras JKP aicinājusi darboties jaunajā koalīcijā, vēl nav formulējušas viedokli par to. Vienlaikus daļa sliecas piekrist, ka pirms amatu dalīšanas valdībā būtu jāvienojas par darāmajiem darbiem.

JV priekšsēdētājs Krišjānis Kariņš aģentūrai LETA teica, ka ir grūti komentēt "Attīstībai/Par!" lēmumu nepieņemt JKP piedāvāto valdības modeli, jo tas viņam ir jaunums. Vienlaikus viņš piekrita, ka no sākuma partijām jāvienojas par darāmajiem darbiem, tostarp veicamajām reformām, budžetu, tajā skaitā sociālās politikas finansēšanas avotiem.

Pēc Kariņa teiktā, līdz šim starp Saeimā iekļuvušajām partijām sarunas bijušas cerīgas, rasti kopsaucēji, tāpēc tās jāturpina sarunas. "Jāatceras, ka šajā Saeimā viens nav karotājs, jāmācās visiem kopā strādāt," viņš uzsvēra.

VL-TB/LNNK politiķis Roberts Zīle piekrita, ka no sākuma nepieciešama vienošanās par darāmajiem darbiem un tikai pēcāk var ritēt sarunas par amatu sadalījumiem valdībā.

No JKP piedāvātā koalīcijas modeļa izstumtās ZZS līderis Augusts Brigmanis aģentūrai LETA sacīja, ka ZZS laba saruna ar AP iesākās jau pirmajā tikšanās reizē, un partijas turpinās sarunas. Viņš piekrita, ka no sākuma jāpanāk vienošanās par darāmajiem darbiem un to izpildes termiņiem, atliekot krēslu sadalījumu valdībā uz vēlāku laiku.

"Pirmais darbs, par ko jāspriež, jārunā, ir nākamā gada budžets. Jāvienojas, līdz kuram datumam budžetu plānojam pieņemt. Tālāk jāturpina strādāt pie jau iesāktajiem jautājumiem, tostarp par obligātā iepirkuma komponenti (OIK) jautājumu, kas saistīts ar novadu reformu. (..) Šo darbu ir daudz, un tie negaida. Pēc tam spriežam un lemjam, kā šos jautājumus risināt. Vēl ir būtiski sastādīt jaunās Saeimas atbildīgās institūcijas, komisijas, lai tās sāk strādāt," teica Brigmanis.

Tikmēr "KPV LV" līdzpriekšsēdētājs Artuss Kaimiņš aģentūrai LETA norādīja, ka šī viņam ir jauna informācija, kuru viņš varēs komentēt otrdien pēc apspriešanās ar partijas biedriem un politiskajām partijām, ar kurām "KPV LV" rīt plānota tikšanās.

Vienlaikus "KPV LV" Ministru prezidenta amata kandidāts Aldis Gobzems pirmdien pa dienu norādīja, ka JKP soli uzskata par pārsteidzīgu un ka vispirms jāvienojas par darba plānu. Gobzems arī teica, ka jāsagaida otrdienas tikšanās ar JKP.

Savukārt JKP līderis Jānis Bordāns aģentūrai LETA sacīja, ka vēlas sagaidīt oficiālu "Attīstībai/Par!" atbildi JKP piedāvājumam, jo pagaidām ir dzirdējis vien ziņas no medijiem.

Komentāri (7)CopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu