Simtiem Briseles policistu protestē, darbā neierodoties "slimības dēļ"

LETA/AFP
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Policists Briselē. Ilustratīvs attēls
Policists Briselē. Ilustratīvs attēls Foto: AP/Scanpix

Pasaules līderiem pulcējoties uz tikšanos Beļģijas galvaspilsētā, vairāki simti policistu trešdien paziņojuši, ka slimības dēļ nevar ierasties darbā, šādi protestējot pret darba apstākļiem.

20% no Briseles 2600 policistiem - vairāk nekā 500 - paziņojuši, ka "slimības dēļ nebūs darbā", pavēstīja policijas pārstāvis sakariem ar presi.

Kaimiņos Montgomerija sektorā, kur strādā 585 policisti, arī paziņojuši par "lielu ietekmi" saistībā ar protesta akciju, ko pirmdien aicināja rīkot trīs arodbiedrības.

Protesta akcija notiek laikā, kad Briseles Eiropas kvartālā gaidāms Eiropas Savienības (ES) divu dienu samits, kas sāksies trešdienas vakarā, bet tam ceturtdien un piektdien sekos Eiropas-Āzijas sanāksme.

"Samits notiks, un policija tur būs. Mēs esam pie sarunu galda, lai rastu risinājumu," sacīja par apvidu ap Eiropas institūcijām atbildīgās struktūras pārstāve Ilze van de Kēre.

ES samiti tiek rīkoti vairākas reizes gadā, un drošības operācijām parasti tiek piesaistīti papildspēki no citiem Beļģijas rajoniem, arī Nīderlandes.

Sagaidāms, ka šonedēļ būs jāpieliek ievērojamas pūles, lai nodrošinātu vajadzīgo personālu.

Arodbiedrības ieteikušas rīkot protesta akciju, likumsargiem paziņojot par saslimšanu un šādi apejot noteikumus, ar kuriem streikojošos strādniekus var piespiest atgriezties darbā.

Policisti ir neapmierināti ar pensiju reformu, kārtību apmaksai par slimošanas laiku un personāla samazināšanu.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu