Saeima dod zaļo gaismu atklātai prezidenta ievēlēšanai

Dalīties Dalīties E-pasts Drukāt Iesūtiet ziņu Komentāri

FOTO: Paula Čurkste/LETA

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma ar Valsts prezidenta atklātu ievēlēšanu saistītos grozījumus Valsts prezidenta ievēlēšanas likumā.

Parlaments oktobrī galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Satversmē, nosakot, ka Valsts prezidents Saeimā tiek ievēlēts atklāti.

Grozījumi, ko pieņēma šodien, paredz no Valsts prezidenta ievēlēšanas likuma izslēgt normu par aizklātu balsošanu, lai novērstu pretrunu ar grozījumiem Satversmē.

Tāpat kā līdz šim, Valsts prezidentu ievēlēšana arī turpmāk notiks, balsojot ar vēlēšanu zīmēm. Katra deputāta izdarītais balsojums pēc tam būs redzams balsu skaitītāju sēdes protokolā.

Skatot šos grozījumus, parlamentārieši noraidīja deputāta Gunāra Kūtra (ZZS) priekšlikumu, kas ļautu personai pašai sevi izvirzīt par Valsts prezidenta amata kandidātu, kā arī noteiktu, ka kandidātam vismaz pēdējos trīs gadus ir jābūt nodzīvojušam Latvijā.

Kā ziņots, šīs idejas iniciatoriem iepriekš vairākus gadus nebija izdevies gūt atbalsts atklātām Valsts prezidenta vēlēšanām Saeimā. Tomēr 13.Saeimas vēlēšanu priekšvakarā attiecīgie grozījumi saņēma nepieciešamo atbalstu.

Uz augšu