Merkele 2021.gadā pametīs kancleres amatu
Papildināts

Vācijas kanclere Angela Merkele FOTO: Reuters/ScanPix

Vācijas kanclere Angela Merkele apstiprinājusi pirmdien izskanējušās ziņas, ka pēc mandāta beigām 2021.gadā vairs nekandidēs uz kanclera amatu, vēsta raidorganizācija BBC.

(Papildināta ziņa.)

"Es pēc termiņa beigām neturpināšu karjeru politikā," preses konferencē paziņoja Merkele.

Merkele arī sacīja, ka tuvākajās dienās atkāpšoties no Kristīgi demokrātiskās savienības (CDU) priekšsēdētājas amata, kurā atrodas kopš 2000.gada.

Viņa sacīja, ka uzņemoties "pilnu atbildību" par pēdējā laika neveiksmēm vēlēšanās.

"Šodien ir laiks atvērt jaunu sadaļu," žurnālistiem pavēstīja Merkele. "Šis lēmums ir mans ieguldījums, lai koalīcija varētu koncentrēties uz saviem centieniem un labu pārvaldi."

"Valdības tēls ir nepieņemams," sacīja Merkele, piebilstot, ka daži viņas vadītās koalīcijas uzvedības aspekti pēdējos mēnešos nav atbilduši viņas cerībām.

Merkele arī paziņoja, ka neizraudzīsies savu pēcteci CDU līdera amatam. "Es pieņemšu jebkādu manas partijas pieņemtu lēmumu," sacīja Merkele.

Viņa tāpat paziņojusi, ka neplāno kandidēt uz amatu Eiropas Komisijā (EK).

Merkele ir CDU priekšsēdētāja kopš 2000.gada un Vācijas kanclere kopš 2005.gada.

Avoti ziņo, ka uz CDU vadītāja amatu plāno kandidēt veselības ministrs Jenss Špāns, partijas ģenerālsekretāre un Merkeles tuva sabiedrotā Annegrēta Krampa-Karenbeuere un kādreizējais kristīgo demokrātu Bundestāga frakcijas vadītājs Frīdrihs Mercs.

Uz augšu
Back