Sarunas par varas maiņu Liepājā ieilgušas

FOTO: Ieva Makare/LETA

Sarunas starp Latvijas Reģionu apvienību (LRA) un Liepājas partiju par Liepājas mēra maiņu ir ieilgušas, noskaidroja aģentūra LETA.

Liepājas mēra amata pretendents Jānis Vilnītis (LRA) informēja, ka abu partiju sarunas ir iekavējušās, līdz ar to šonedēļ nekādu lēmumu vēl nebūs.

Viņš klāstīja, ka patlaban tiek pārskatīti pilsētas attīstības uzdevumi un plāni, kā arī tiek plānotas jaunās atbildības sfēras un jomas.

Savukārt Liepājas mērs Uldis Sesks akcentēja, ka jautājumā par mēra maiņu komentāru varēs sniegt vien novembra otrajā pusē.

Kā ziņots, jaunā mēra ievēlēšana varētu notikt domes sēdē, kas plānota 22.novembrī. Vilnītis iepriekš skaidroja, ka novembrī kārtējā domes sēde notiks vēlāk nekā parasti. Tas saistīts gan ar mēra ievēlēšanu, gan valsts svētku brīvdienām, gan deputāta pilnvaru apstiprināšanu tam kandidātam, kas stāsies Saeimā ievēlētā Valērija Agešina (V) vietā.

Nedēļu pirms domes sēdes notiks Liepājas domes komiteju sēdes, kad vadība varētu sniegt pārskatu par padarīto.

Jau vēstīts, ka 2017.gada jūnijā, izveidojot Liepājas domē koalīciju, kurā strādā seši no Liepājas partijas un pieci no LRA ievēlētie deputāti, tika panākta vienošanās, ka LRA sākotnēji Liepājas mēra amatā atbalstīs pašreizējo domes priekšsēdētāju Sesku. Savukārt šā gada rudenī būs jauns balsojums un par mēru tikšot ievēlēts LRA kandidāts.

Vilnītis iepriekš skaidroja, ka Liepājas domes koalīcijas veidojošo partiju - Liepājas partijas un LRA - vienošanās paredz, ka līdz 31.oktobrim tiek atrunāta pilsētas mēra maiņa. Līdz tam vai mēru maiņas procesā notiek līdzšinējā domes darba izvērtēšana, lai saprastu, kuras jomas kuram vadāmas.

Viņš apliecināja, ka ir gatavs ieņemt Liepājas mēra amatu. "Spēks man ir. Tas, kas ir solīts, tas ir jādara. Esmu tam gatavojies, noliekot malā visus citus pienākumus. Esmu atstājis amatus gan Tirdzniecības un rūpniecības kamerā, gan "Liepājas Papīrā". Pēdējais, ko septembra vidū atstāju, bija "Liepājas Papīra" valdes priekšsēdētāja un meitas uzņēmuma "LP fabrika" valdes priekšsēdētāja amats," sacīja Vilnītis.

Uz augšu
Back