Irina Maligina sev piederošās "Olainfarm" akcijas nodod savam Igaunijā jaundibinātam uzņēmumam

Irina Maligina

FOTO: Publicitātes foto

Zāļu ražotāja "Olainfarm" bijušā īpašnieka Valērija Maligina, kurš mira 2017.gada decembrī, meita Irina Maligina nodevusi visas sev piederošās "Olainfarm" akcijas - 7,79% - jaundibinātam uzņēmumam Igaunijā "Olfim Ou", kura vienīgā īpašniece ir viņa pati, liecina paziņojums biržai "Nasdaq Riga".

Tādējādi Maligina no tiešās "Olainfarm" akciju īpašnieces kļuvusi par netiešo īpašnieci.

"Olfim Ou" ir Igaunijā reģistrēts uzņēmums, kura vienīgā dalībniece ir pati Maligina.

Jau ziņots, ka Irina Maligina palielināja līdzdalību "Olainfarm" kapitālā līdz 7,79%.

Kā teikts paziņojumā biržai "Nasdaq Riga", no 2018.gada 25.septembra Maliginai pieder 1 097 051 "Olainfarm" akcija, kas veido 7,79% no kompānijas balsstiesīgā kapitāla.

"Olainfarm" akciju kapitālu veido kopumā 14 085 078 akcijas 1,4 eiro nominālvērtībā.

Pēc biržas "Nasdaq Riga" datiem, Valērijam Maliginam tiešā veidā piederēja 26,92% "Olainfarm" akciju, bet netiešā veidā ar SIA "Olmafarm" starpniecību - 42,56% "Olainfarm" akciju.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka septembrī Maligina meitas Irina Maligina, Nika Saveļjeva un Anna Emīlija Maligina saņēma mantojuma apliecības, tādējādi mantojums tika oficiāli sadalīts, taču mantiniecēm vēl bija jāparaksta vienošanās par mantojuma sadali.

"Olainfarm" lielākās akciju paketes īpašnieka - SIA "Olmafarm" - kapitāldaļas starp mantiniekiem joprojām nav sadalītas, bet vienīgā uzņēmuma amatpersona ir Irina Maligina.

Vienlaikus Maligina mantinieces ir noslēgušas vienošanos ar Maligina atraitni Elīnu Maliginu, kura nebija minēta testamentā, par viņai likumīgi pienākošās mantojuma daļas izmaksu. Vienošanās ir konfidenciāla.

"Olainfarm" koncerna apgrozījums 2018.gada pirmajā pusgadā bija 61,844 miljoni eiro, kas ir par 1,4% mazāk nekā pērn attiecīgajā periodā, bet koncerna peļņa palielinājās par 1,5%, sasniedzot 5,786 miljonus eiro.

"Olainfarm" nodarbojas ar gatavo zāļu formu, farmaceitisko preparātu un uztura bagātinātāju, kā arī ar ķīmisko vielu un aktīvo farmaceitisko ingredientu ražošanu. Kompānijas akcijas kotē "Nasdaq Riga" oficiālajā sarakstā

Uz augšu