Krievija izvirzījusi jaunas apsūdzības Kremļa kritiķim Bilam Brauderam

Bils Brauders.

FOTO: YURI GRIPAS / REUTERS

Krievijas prokuratūra pirmdien paziņojusi, ka izvirza jaunas apsūdzības Kremļa kritiķim, investīciju kompānijas "Hermitage Capital Management" līdzdibinātājam un vadītājam Bilam Brauderam.

2013. gadā Krievijas tiesa ASV dzimušajam Brauderam, kuram ir Lielbritānijas pilsonība, aizmuguriski piesprieda deviņu gadu cietumsodu par izvairīšanos no nodokļiem.

Krievijas prokuratūra tagad apsūdzējusi Brauderu krimināla grupējuma vadīšanā, par ko likumā paredzētais maksimālais sods ir 20 gadi cietumā.

Krievijas prokuratūra arī pavēstīja par "teoriju", ka Brauders varētu stāvēt aiz jurista Sergeja Magņitska nāves.

Brauders, kurš atklāti kritizē Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu un viņa režīmu, šogad uz neilgu laiku tika aizturēts Spānijā, balstoties uz starptautisku aresta orderi, bet pēc tam tika atbrīvots, jo policija secināja, ka orderis vairs nav derīgs.

Brauders izvērsa kampaņu, pieprasot noteikt sankcijas Krievijai, kad viņa jurists Sergejs Magņitskis 2009. gadā tika atrasts beigts Krievijas cietumā.

Magņitskis nomira 2009. gada novembrī pēc 358 dienām, pavadītām pirmstiesas aizturēšanas izolatorā. Viņu aizturēja pēc tam, kad advokāts bija apsūdzējis vairākas Krievijas amatpersonas liela mēroga korupcijā un Krievijas budžeta izlaupīšanā. Magņitskim tika liegta pienācīga medicīniskā aprūpe, un viņš nomira astoņas dienas pirms termiņa, kad būtu bijis jāatbrīvo vai jātiesā.

Brauders uzskata, ka Magņitskis tika nogalināts, un 2012. gadā lobēja ASV valdību  pieņemt "Magņitska likumu", ar kuru noteiktas sankcijas pret viņa nāvē līdzdalīgajiem cilvēkiem.

Komentējot jaunās apsūdzības, Brauders norādīja, ka Interpols pašreiz apsver Krievijas policijas ģenerālmajora iecelšanu Interpola prezidenta amatā, un uzsvēra, ka gadījumā, ja tas notiks, šī organizācija būs diskreditēta.

Pateicoties Maskavas dalībai Interpola sistēmās, tā vairākkārt pieprasījusi aizturēt Brauderu.

Uz augšu