"Sadales tīkla" klientiem Jelgavā elektroapgāde atjaunota

Balodis uz elektrības vada. Ilustratīvs foto

FOTO: EPA/LETA

Jelgavā šodien plkst.15.31 tika reģistrēts tehnoloģisks traucējums vidējā sprieguma 10 kilovoltu (kV) elektrotīklā, ietekmējot elektroapgādi tūkstošiem klientu Jelgavā - Satiksmes, Asteru, Dambja, Atmodas, Puķu un Lielās ielas apkaimē, un plkst.16.27 traucējumi tika novērsti, informē AS "Sadales tīkls" pārstāve Tatjana Smirnova.

"Sadales tīkls" operatīvā darba brigāde nekavējoties sāka bojājuma lokalizēšanu, lai visiem klientiem atjaunotu elektroenerģijas piegādi pēc iespējas ātrāk.

Lielākajai daļa klientu elektroapgāde operatīvi atjaunota plkst.16.02 un visiem klientiem elektroapgādes traucējumi novērsti plkst.16.27.

Elektroapgādes pārtraukuma iemesls ir nesaskaņotas rakšanas laikā bojāta vidējā sprieguma 10kV kabeļu līnija, kas izraisīja iekārtas bojājumu apakšstacijā "Miezīte".

"Sadales tīkls" norādīja, ka arvien biežāk elektroapgādes traucējumus klientiem izraisa būvniecības, lauksaimniecības, mežizstrādes un citu saimniecisko darbu laikā izraisīti elektrotīkla bojājumi, kad, nesaskaņojot darbus vai neievērojot darbu veikšanas tehnoloģiskās un drošības prasības, tiek pārraktas kabeļu līnijas, ar tehniku pārrauti gaisvadu elektrolīniju vadi, bojāti balsti, elektroapgādes sadalnes un transformatori.

"Sadales tīkls" aicina būt atbildīgiem un saskaņot plānotos darbus elektrotīkla tuvumā, bet darbu laikā ievērot visas drošības un tehnoloģiskās prasības.

Ikviena neuzmanīga un bezatbildīga rīcība elektrotīkla tuvumā var izraisīt letālu elektrotraumu tehnikas vadītājam vai citai personai, kura tuvojas notikuma vietai, kā arī apdzīvotās vietās un pilsētās radīt elektroapgādes traucējumus vairākiem tūkstošiem klientu.

Gadījumos, ja elektrotīkla tuvumā ir radusies bīstama situācija vai noticis negadījums, nekavējoties jāziņo, zvanot uz "Sadales tīkls" diennakts bezmaksas bojājumu pieteikšanas tālruni 8404 vai Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam - 112!

Uz augšu