"Dzelteno vestu" protestos sestdien Francijā aizturēti 1723 cilvēki

FOTO: AFP / Scanpix

Sestdien Francijā "dzelteno vestu" protestos, kuru gaitā izraisījās demonstrantu sadursmes ar policiju, kopumā aizturēti 1723 cilvēki, svētdien pavēstīja Iekšlietu ministrija.

1220 paturēti apcietinājumā. Kopumā sestdien protestos piedalījās 136 000 cilvēku - aptuveni tikpat, cik 1.decembrī.

Policijas un demonstrantu sadursmēs ievainojumus sestdien guvuši 118 protestētāji un 17 drošības spēku pārstāvji, sestdien apliecināja iekšlietu ministrs Kristofs Kastanērs.

"Vardarbības eskalācija ir apturēta, " sacīja ministrs. "Taču tā saglabājas līmenī, (..) kas ir pilnīgi nepieņemams."

Tā dēvēto dzelteno vestu kustību Francijā sākotnēji izraisīja valdības lēmums paaugstināt akcīzes nodokli degvielai, bet pakāpeniski tā izvērsusies daudz plašākos protestos, atspoguļojot vispārējo sabiedrības neapmierinātību ar prezidenta Emanuela Makrona politiku.

Makrona atbalsta reitings nokrities līdz rekordzemām atzīmēm. Tā piektdien izplatītās aptaujas datos, ko pēc Francijas mediju "HuffPost" un "Cnews pasūtījuma veicis pētījumu centrs "YouGov", atbalsts prezidentam noslīdējis līdz 18% līmenim.

Protesti sākās pagājušajā mēnesī, auto īpašniekiem paužot sašutumu par plānoto degvielas nodokļa paaugstināšanu. Taču pakāpeniski protestos sāka skanēt arī citi saukļi, aktīvistiem norādot, ka prezidenta Makrona valdībai vienkāršo cilvēku problēmas nerūp.

Uz augšu
Back