Izmaksās prēmijas "dzelteno vestu" protestu laikā strādājošajiem policistiem un karavīriem

"Dzelteno vestu" protesti Parīzē.

FOTO: EPA/Scanpix

Francija izmaksās 300 eiro prēmiju policistiem un karavīriem, kuri pēdējās nedēļās strādājuši "dzelteno vestu" protestu laikā, otrdien ziņo vietējie mediji.

Prēmiju būs tiesīgi saņemt aptuveni 111 000 policistu un karavīru, vēsta raidorganizācija "Franceinfo" un citi mediji.

Francijas Iekšlietu ministrija apstiprināja, ka prēmijas tiks izmaksātas, bet atteicās komentēt prēmijas summu.

Protesti Francijā sākās 17.novembrī kā reakcija uz plānoto degvielas nodokļa paaugstināšanu, bet ātri pārauga plašākā kustībā pret prezidenta Emanuela Makrona politiku. Protestētāji valkā atstarojošās dzeltenās vestes, no kā arī aizgūts šīs protestu kustības nosaukums.

Protesti, kas bieži pāraug vardarbībā, radījuši papildu slodzi drošības dienestiem, kas arvien skaļāk pauž neapmierinātību ar esošo situāciju.

Piekāpjoties protestētājiem, Makrons apsolījis, ka, sākot ar nākamo gadu, minimālā mēnešalga tiks palielināta par 100 eiro. Šo pieaugumu finansēs valdība, nevis darba devēji.

Makrons piekāpies arī attiecībā uz izteikti nepopulāro nodokļu palielināšanu pensionāriem, ko ieviesa viņa valdība. Tāpat prezidents aicinājis visus uzņēmumus, kas to var atļauties, piešķirt saviem darbiniekiem gada noslēguma prēmijas, kas netiks apliktas ar nodokli.

Francijas premjerministrs Eduārs Filips svētdien apstiprināja, ka šie pasākumi kopumā izmaksās aptuveni desmit miljardus eiro. Premjers sacīja, ka valdība trešdien nāks klajā ar likumprojektiem šo reformu īstenošanai.

Makrons pirmdien arī paziņoja, ka tiks sāktas sabiedriskās debates par valsts politiku. Plašāka informācija par debatēm arī gaidāma trešdien.

Domājams, diskusijās, kas ilgs līdz martam, tiks runāts arī par nodokļiem un pāreju uz zaļo enerģiju.

Uz augšu
Back