Ašeradens "KPV LV" balsojumu par viņa atbrīvošanu nesaista ar jaunās valdības veidošanu (1)

TVNET/LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Arvils Ašeradens.
Arvils Ašeradens. Foto: Edijs Pālens/LETA

Partiju apvienības "Jaunā Vienotība" (JV) politiķis, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens "KPV LV" ceturtdienas aktivitātes Saeimā attiecībā uz JV politiķiem nesaista ar jaunās valdības veidošanas procesu, bet to uztver kā vērtējumu aizejošajam Ministru kabinetam.

"KPV LV" deputāti šodien balsoja par Ašeradena kā ekonomikas ministra atbrīvošanu no amata, kā arī iesniedza pieprasījumu ārlietu ministram Edgaram Rinkēvičam (JV) par Ārlietu ministrijas rīcību. Tāpat "KPV LV" pārstāve parakstījusi priekšlikumu par virzību uz obligātās iepirkuma komponentes (OIK) atcelšanu jau pavasarī.

Ašeradens aģentūrai LETA pauda, ka "KPV LV" rīcība skaidrojama ar viņu iebildumiem pret OIK. Viņš norādīja, ka ir piedāvājis OIK atcelšanu veikt trīs gados, savukārt, ja "KPV LV" piedāvā citu tiesisku risinājumu, tad var "doties uz priekšu" arī ar šīs partijas piedāvājumu.

"KPV LV" balsojumu pret viņu Ašeradens vērtē kā atsevišķu jautājumu - kā vērtējumu aizejošajai valdībai. Savukārt jaunās valdības veidošana ir cits, nesaistāms jautājums un pašlaik notiek darbs pie tās deklarācijas jeb darāmo darbu apkopojuma izveidošanas, skaidroja politiķis.

Politiķis arī pauda, ka pēc šodienas balsojuma ir izveidojusies ļoti interesanta situācija, jo viņš ir vienīgais aizejošās valdības ministrs, kurš esot saņēmis jaunās, 13.Saeimas uzticību.

Kā ziņots, Saeima šodien noraidīja "Saskaņas" deputātu iesniegto pieprasījumu par neuzticības izteikšanu ekonomikas ministram Ašeradenam.

Par Ašeradena demisiju nobalsoja deputāti no pieprasījumu iesniegušās "Saskaņas" frakcijas, kuriem piebalsoja "KPV LV" frakcija un deputāte Inguna Rībena (VL-TB/LNNK), kopā savācot 35 balsis. Pret Ašeradena demisiju nobalsoja 53 deputāti, bet Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK) balsojumā atturējās.

"KPV LV" un JV, kuras līderis ir Ašeradens, risina sarunas par iespējamu kopīgu strādāšanu nākamajā koalīcijā, tomēr "KPV LV" vēl nav devusi pavisam skaidru atbildi, vai un cik daudz tās deputāti balsos par JV pārstāvja Krišjāņa Kariņa veidotās valdības apstiprināšanu.

Demisijas pieprasījums tika iesniegts saistībā ar Saeimas iepriekš atbalstīto pieprasījumu Ašeradenam par Ekonomikas ministrijas (EM) īstenotās subsidētās elektroenerģijas valsts atbalsta shēmas un EM rīcības tiesiskumu un likumību.

Komentāri (1)CopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu