Francijā par 2015.gada Parīzes uzbrukumiem tiesās 14 cilvēkus

LETA/AFP
Francijā par 2015.gada Parīzes uzbrukumiem tiesās 14 cilvēkus
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Foto: AFP/SCANPIX

Francijas terorisma lietu tiesneši ieteikuši saistībā ar 2015.gada janvārī Parīzē un tās apkārtnē notikušajiem džihādistu uzbrukumiem tiesāt 14 cilvēkus, pavēstīja avots tieslietu struktūrās.

Slaktiņā satīras žurnāla "Charlie Hebdo" Parīzes birojā, kā arī tam sekojušajos uzbrukumos policistei Monrūžas rajonā un ebreju veikalam kopumā tika nogalināti 17 cilvēki. Ar šiem teroraktiem Francijā aizsākās džihādistu uzbrukumu vilnis.

Aizdomās par atbalsta sniegšanu šajos uzbrukumos apcietinājumā atrodas 11 cilvēki, vēl trīs aizdomās turētie izsludināti meklēšanā.

Atbilstoši Francijas likumiem aizdomās turētie var pārsūdzēt lēmumu par viņu lietas nodošanu tiesai.

Avoti tieslietu struktūrās apliecināja, ka turpinās šo uzbrukumu izmeklēšana, cita starpā arī Jemenā, kur 2011.gadā uzturējās viens no apšaudi "Charlie Hebdo" redakcijā sarīkojušajiem teroristiem.

Atbildību par uzbrukumu "Charlie Hebdo" redakcijā uzņēmās grupējums ""Al Qaeda" Arābijas pussalā".

Bruņotā islāma ekstrēmistu uzbrukumā "Charlie Hebdo" redakcijai 2015.gada 7.janvārī tika noslepkavoti 12 cilvēki.

Uzbrukumu sarīkoja brāļi Šerifs un Saids Kuaši, kas paziņoja par savu piederību grupējumam "Al Qaeda". Viņi tika nogalināti policijas operācijas gaitā.

Viņu līdzzinātājs Amedi Kulibali tā paša gada 9.janvārī Parīzes dienvidu nomalē nošāva policisti, bet pēc tam sagrāba ķīlniekus veikalā "Hyper-Cacher" un tur noslepkavoja vēl četrus cilvēkus.

Policija, atbrīvojot ķīlniekus, Kulibali nošāva.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu