Sv, 25.09.2022.

Turcijā ieradusies ANO īpašā ziņotāja, lai izmeklētu Hašogi slepkavību

LETA/DPA
Turcijā ieradusies ANO īpašā ziņotāja, lai izmeklētu Hašogi slepkavību
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Foto: Reuters/ScanPix

Ankarā pirmdien ieradusies ANO īpašā ziņotāja Agnese Kalamāra, lai vadītu starptautisku izmeklēšanu par žurnālista Džamala Hašogi slepkavību Saūda Arābijas konsulātā Stambulā, apstiprinājusi Turcijas Ārlietu ministrija.

ANO īpašā ziņotāja jautājumā par nāvessodu izpildi bez tiesas sprieduma Kalamāra Turcijā uzturēsies nedēļu. Viņu Ankarā sagaidīja Turcijas ārlietu ministrs Mevlits Čavušolu, informēja ministrija, bet plašākas ziņas nesniedza.

ASV dzīvojušais laikraksta "The Washington Post" līdzstrādnieks un Saūda Arābijas kroņprinča Mohammeda bin Salmana kritiķis Hašogi pagājušā gada 2.oktobrī tika nogalināts Saūda Arābijas konsulātā Stambulā, kur viņš bija ieradies, lai saņemtu laulībām ar Turcijas pilsoni nepieciešamos dokumentus.

Saūda Arābija sākotnēji noliedza, ka tai būtu jebkas zināms par to, kas noticis ar Hašogi, bet vēlāk apgalvoja, ka 59 gadus vecais žurnālists konsulātā Stambulā zaudējis dzīvību dūru cīņā, līdz visbeidzot atzina, ka žurnālists nogalināts ar iepriekšēju nodomu pastrādātā slepkavībā. Saūda Arābijas prokuratūra noliegusi, ka ar Hašogi slepkavību būtu saistīts kroņprincis Mohammeds bin Salmans.

Savukārt pēc ASV mediju ziņām, ASV Centrālās izlūkošanas pārvalde (CIP) guvusi pārliecinošus pierādījumus, ka Saūda Arābijas kroņprincis un faktiskais valdnieks bijis iesaistīts slepkavībā.

Kalamāra ir pieprasījusi piekļuvi Saūda Arābijas konsulātam Stambulā un tikšanos ar šīs valsts sūtni Turcijā. Viņa arī vēlas doties vizītē uz Saūda Arābiju.

Saūda Arābija apgalvo, ka Hašogi nogalināts varasiestāžu nesankcionētā operācijā, un sākusi tiesvedību pret 11 cilvēkiem, kuri apsūdzēti par saistību ar šo noziegumu.

ANO ekspertu komanda izvērtēs Saūda Arābijas un Turcijas spertos soļus Hašogi lietā, pagājušajā nedēļā paziņoja Kalamāra, piebilstot, ka tiks izvērtēta arī valstu un personu atbildība šajā slepkavībā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu