100 dienas līdz Zaķusalas TV torņa publiskās daļas slēgšanai

FOTO: LVRTC/Publicitātes foto

Tieši pēc 100 dienām Zaķusalas TV torņa publiski pieejamā daļa un skatu laukums tiks slēgts apmeklētājiem. Sākot no 5.maija, torni varēs apmeklēt vairs tikai apraides, datu centra un citu pakalpojumu klienti, informē VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs (LVRTC).

Pērn tornī viesojušies nepilni 30 000 apmeklētāju. Aptuveni trešā daļa no tiem bijuši skolas vecuma bērni, savukārt pārējie – pieaugušie. Tradicionāli visvairāk apmeklētāju tornī viesojas vasaras un rudens mēnešos, bet ikdienas apmeklēju skaits vairākkārt palielinās valsts svētku laikā novembrī, kad tornis atvērts arī nakts stundās.

Torņa skatu laukuma pēdējā darba diena būs 4.maijs, kad no rīta augstākajā karoga mastā Eiropas Savienībā tiks pacelts valsts karogs, bet torņa pakājē LVRTC darbinieki, klienti, sadarbības partneri un ikviens interesents var pulcēties Baltā galdauta brokastīm.

TV torņa skatu laukums līdz pat 4.maijam būs atvērts apmeklētājiem katru dienu no 10.00 līdz 19.00.

“Priecājamies, ka tornis ir ne tikai populārs apskates objekts, bet arī iemīļots tēls fotogrāfu, mākslinieku, video operatoru, reklāmu, kalendāru un cita vizuālā materiāla veidotāju acīm, tāpēc teju ik dienu sociālajos tīklos ieraugām arvien skaistākas TV torņa fotogrāfijas. Sākot ar 25.janvāri, aicinām apmeklētājus ne tikai fotografēt un filmēt torni, bet arī ierakstīt savus vēlējumus torņa viesu grāmatā, kas, tāpat kā atklājot torņa ekskursiju biroju, izveidota papīra formātā!” informē LVRTC Korporatīvās komunikācijas daļas vadītāja Vineta Sprugaine.

Tornis un ekskursiju birojs darbību sāka pērnā gadsimta astoņdesmito gadu otrajā pusē. Sākotnēji torņa tehnoloģiskais uzdevums bija nodrošināt radio un televīzijas apraidi valstī. Mūsdienās TV tornis vēl arvien ir augstākais tornis Eiropas Savienībā, turklāt ir kļuvis par nozīmīgāko elektronisko sakaru pakalpojumu sniedzēju kolokācijas punktu Baltijā, kas nodrošina gan radio un televīzijas apraidi pusei valsts teritorijas, gan datu pārraides, datu centra un cita veida elektronisko skaru pakalpojumus.

Torņa pārbūve un pieguļošās teritorijas labiekārtošana nepieciešama, lai atjaunotu torņa infrastruktūru kopumā, izveidotu apmeklētājiem pievilcīgu un mūsdienīgu zinātnes un inovācijas centru un tūrisma objektu, tostarp izveidojot papildus skatu laukumus, kā arī izveidotu vienotu biroju LVRTC darbiniekiem.

2017.gada aprīlī tika noslēgts līgums par būvprojekta izstrādi. Būvprojekta koncepts 2018.gada septembrī tika prezentēts sabiedrībai, tūrisma un būvniecības nozares pārstāvjiem.

TV TORNIS 2.0 from LVRTC on Vimeo.

Šā gada sākumā, atbilstoši Publisko iepirkumu likumam, tika izsludināts slēgts konkurss “Rīgas radio un televīzijas stacijas pārbūve”. Paredzams, ka pēc publiskās daļas slēgšanas tornis, administratīvā ēka un arī teritorija tiks gatavota pārbūvei, kas atkarībā no iepirkuma gaitas varētu sākties jau šogad un ilgt līdz pat pieciem gadiem.

Uz augšu