Pārsūdz notiesājošo spriedumu lietā par velosipēdista sabraukšanu Zilupē

FOTO: Pixabay

Apsūdzētais Vadims Eisaks pārsūdzējis notiesājošo spriedumu krimināllietā par velosipēdista nāvējošu traumēšanu Zilupē 2014.gada novembrī, informē Rēzeknes tiesas priekšsēdētājas palīdze Vera Brituškina.

Pārsūdzība lietā saņemta tikai no Eisaka, un šodien lieta nosūtīta Latgales apgabaltiesai. Pašlaik vēl nav zināms, kad lietu apelācijas instance varētu skatīt.

Iepriekš tiesa noteikusi, ka Eisaks par konkrēto nodarījumu būtu sodāms ar brīvības atņemšanu uz četriem gadiem, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz pieciem gadiem, taču sodam pievienots neizciestais sods pēc iepriekšējā sprieduma. Tāpēc galīgais sods ir brīvības atņemšana uz četriem gadiem, trim mēnešiem un vienu dienu, atņemot vadīšanas tiesības uz sešiem gadiem, diviem mēnešiem un 28 dienām.

Lieta saistīta ar 2014.gada 9.novembrī notikušu negadījumu, kad Zilupē nezināma automašīna uzbrauca velosipēdistam un no notikuma vietas aizbrauca. Cietušais, 1981.gadā dzimis vīrietis, bezsamaņas stāvoklī tika nogādāts slimnīcā, kur vēlāk no gūtajām traumām mira.

Veicot izmeklēšanas pasākumus, policijas darbinieki jau nākamajā dienā noskaidroja aizdomās turamo, kādu 1977.gadā dzimušu Zilupes novada iedzīvotāju, kurš agrāk bijis tiesāts par mantiska rakstura noziegumiem. Turpinot noskaidrot lietas apstākļus, policisti atrada arī automašīnu, ar kuru, visticamāk, tika notriekts velosipēdists. "Mazda" markas automašīna bija paslēpta Zilupes novada meža masīvā.

Eisakam, kurš tiek turēts aizdomās par minēto noziedzīgo nodarījumu, apsūdzība uzrādīta pēc Krimināllikuma 260.panta 2.daļas - par ceļu satiksmes noteikumu vai transportlīdzekļu ekspluatācijas noteikumu pārkāpšanu, ja to izdarījusi persona, kas vada transportlīdzekli, un ja tās rezultātā cietušajam nodarīts smags miesas bojājums vai tā izraisījusi cilvēka nāvi.

Par šādu likumpārkāpumu vainīgajām personām paredzēts sods ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz astoņiem gadiem, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz laiku līdz pieciem gadiem.

Uz augšu