Francija nosoda Itālijas vicepremjera tikšanos ar "dzelteno vestu" līderiem

Protestētāji Francijā "dzeltenās vestes"; ilustratīvs attēls.

FOTO: AFP / Scanpix

Francijas Ārlietu ministrija trešdien kā nepieņemamu nosodīja Itālijas vicepremjera Luidži Di Maio tikšanos ar Francijas "dzelteno vestu" protesta kustības līderiem.

"Šī jaunā provokācija ir nepieņemama attiecībās starp kaimiņvalstīm un partneriem Eiropas Savienības centrā," teikts ministrijas preses sekretāra paziņojumā, kas izplatīts dienu pēc Di Maio tikšanās Francijā ar "dzelteno vestu" līderiem.

"Di Maio, kuram ir pienākumi valdībā, vajadzētu gādāt, ka ar atkārtotu iejaukšanos viņš nesabojā mūsu divpusējās attiecības - gan Francijas, gan Itālijas interesēs," uzsvēra preses sekretārs.

Itālijas pretestablišmenta Pieczvaigžņu kustības (M5S) līderis Di Maio otrdien paziņoja, ka netālu no Parīzes ticies ar Francijas "dzelteno vestu" līderi Kristofu Šalensonu un protesta kustības Eiropas Parlamenta (EP) kandidātu saraksta līderi Ingrīdu Levavasēru.

Di Maio uzaicinājis viņus un citus "dzelteno vestu" pārstāvjus uz nākamo tikšanos Romā, tviterī norādot, ka "pārmaiņu vējš pūš pāri Alpiem".

Kopš jūnijā Itālijā pie varas nāca M5S un labējās partijas "Līga" koalīcijas valdība, attiecības Itālijas un Francijas starpā pasliktinājušās.

Di Maio jau iepriekš Parīzei aizdevis dusmas, apsūdzot Franciju, ka tā sekmē nelegālo imigrantu plūsmu uz Eiropu, turpinot "kolonizēt" Āfriku.

Protestējot pret šiem izteikumiem, Francija izsauca Itālijas vēstnieku.

Otrs Itālijas vicepremjers un Līgas līderis Mateo Salvīni paudis tiešu kritiku Francijas prezidentam Emanuelam Makronam, sakot, ka ir "tuvs Francijas tautai - miljoniem vīriešu un sieviešu, kas Francijā dzīvo zem šausmīgas valdības un šausmīga prezidenta varas".

Makrons vēlas pirms EP vēlēšanām izveidot centrisku, proeiropeisku partiju aliansi, šādi cenšoties radīt pretspēku populistu kustībām, kas nostiprinājušās vairākās Eiropas valstīs.

Uz augšu