Ķīnas zīmola Sailun ziemas riepām ICE Blazer Alpine anulēts TÜV SÜD sertifikāts

Ziemas riepa Sailun ICE Blazer Alpine

FOTO: Publicitātes foto

2018.gada vidū auto riepu pasauli pāršalca ziņa, ka Vācijas neatkarīgo ekspertu organizācija TÜV SÜD pirmo reizi sertificējusi ziemas riepas no Ķīnas - ICE Blazer Alpine. 2018.gada nogalē šis pats sertifikāts ticis atsaukts.

TÜV SÜD ir augstākās kvalitātes, drošības un ilgtspējības risinājumu sniedzējs, kas specializējas testēšanas, pārbaudes, revīzijas, sertifikācijas, apmācības un zināšanu pakalpojumu jomā. Kad Sailun parakstīja līgumu ar TÜV SÜD, tas ietvēra punktu par COP testu. COP tests ir iepriekš zināms, plānots, atkārtots tests, kurš tiek veikts uz riepām, kuras TÜV iegūst pēc brīvas izvēles tirgū, liecina Ķīnas zīmola pārstāvju, SIA Latakko izplatītā informācija.

Šobrīd minētajam ziemas riepu modelim TÜV SÜD sertifikāts ir atsaukts. Iemesls - plānveida atkārtotie COP testi, ko veica TÜV, parādīja zināmu neatbilstību bremzēšanā uz slapja seguma salīdzinājumā ar pirmreizējiem testiem. Iemesls atšķirībām starp sākotnējo testu un COP testu ir radies, izmantojot jauno ražošanas iekārtu, kas, lietojot ļoti bagātīgus silīcija savienojumus, ir nedaudz ietekmējusi riepu darbību. Sailun šo nepilnību jau ir novērsuši.

TÜV SÜD sertifikāta atsaukšana neapdraud riepu vispārējo drošību un veiktspēju, jo TÜV SÜD zīmei ir daudz augstākas prasības nekā standarta noteikumos. Riepas rādītāji vēl joprojām ir virs vidējām standarta prasībām.

Sertifikāta atņemšana zināmā mērā ir trieciens riepu vairumtirgotājiem, kuri produkcijas atbilstību Eiropas kvalitātes prasībām varēja pamatot, uzrādot minēto sertifikātu. Tas arī kalpoja kā arguments, kādēļ vajadzētu iegādāties šīs budžeta klases riepas.

Latakko norāda, ka Sailun plāno atgūt TÜV SÜD sertifikātu Ice Blazer Alpine riepām jau 2019. gada pavasarī, kā arī pieteikt TÜV zīmei ziemas modeli Alpine EVO un vasaras modeli Atrezzo Elite.

Uz augšu