Jauns Škoda konceptauto vēsta par čehu plāniem elektrifikācijas jomā

Konceptauto Škoda VISION iV dizaina skice FOTO: Škoda

Ženēvas motoršovā čehu autoražotājs Škoda iecerējis demonstrēt, kā sper kārtējo soli elektriskās mobilitātes virzienā. Kā uzskates līdzeklis šim nolūkam tiks izmantots konceptauto VISION iV.

Pagaidām pasniegts tikai divu skiču formā, VISION iV ir četru durvju krosovers ar kupejisku virsbūvi. Tas kā pirmais veidots uz elektromobiļu moduļveida tehnoloģiskās platformas (Modular Electric Drive Kit (MEB)) un ieguvis futūristisku dizainu.

Škoda galvenā dizainera Olivera Štefani uzraudzībā tapušais konceptauto ir atlētisks braucamais ar aerodinamiska dizaina 22 collu riteņu diskiem, izvirzītām riteņu arkām un noapaļotu jumta līniju.

FOTO: Škoda

Tam ir vairāki interesanti akcenti ārējā dizainā, starp kuriem noteikti jāmin gaismas elements priekšpusē, kas stiepjas no viena spārna līdz otram. Šādi risinājumi pagaidām redzēti vairāku premium segmenta sērijveida auto aizmugures noformējumā. Tie ir jaunākie Audi A8 un BMW 7.sērija. VISION iV aizmugure tikmēr uzrunā ar sarkani izgaismotiem burtiem ŠKODA.

Tāpat konceptauto ir pilnīgi gludas durvju virsmas un kameras tradicionālo spoguļu vietā, kas mazina aerodinamisko pretestību un palielina ar vienu uzlādi nobraucamo attālumu.

Līdz šī konceptauto kļūšanai par sērijveida modeli ir jāpagaida, taču 2019.gadā, 124 gadus pēc čehu kompānijas dibināšanas, sāksies Škoda modeļu klāsta elektrifikācija. Proti, Superb iegūs modifikāciju ar plug-in hibrīddzinēju un supermini automobilis Citigo būs pieejams arī arī elektropiedziņu.

Pirmie MEB platformas veidotie auto gaismā nāks 2020.gadā, bet līdz 2022.gada beigām, investējot 2 miljardus eiro, elektrificēto modeļu skaitu paredzēts palielināt līdz desmit.

Uz augšu
Back