ASV senatori sagatavojuši jaunas sankcijas pret Krieviju

Krievijas karogs.

FOTO: Lita Krone/LETA

ASV senatoru grupa no abām partijām izstrādājuši likumprojektu, kas paredz jaunas bargas sankcijas pret Krieviju par tās iejaukšanos ASV vēlēšanās un agresiju pret Ukrainu.

Jaunās sankcijas tiktu vērstas pret Krievijas bankām, kuras atbalsta centienus iejaukties vēlēšanās ārzemēs, Krievijas kibersektoru, jauno valsts ārējo parādu un personām, kuras "veicina nelikumīgas vai koruptīvas darbības tieši vai netieši Krievijas prezidenta Vladimira Putina uzdevumā".

Sankcijas tiktu vērstas arī pret Krievijas naftas un gāzes nozari, ieskaitot sankcijas personām, kuras piegādā preces, sniedz pakalpojumus vai finansējumu naftas ieguves attīstībai valstī. Tāpat sankcijas tiktu vērstas pret Krievijas valsts enerģētikas projektiem ārvalstīs, tostarp investīcijām sašķidrinātās gāzes projektos.

Likumprojektu "Par Amerikas drošības aizsargāšanu no Kremļa agresijas" izstrādājuši demokrāti Bens Kardins, Bobs Mendess, Džīna Šehīna un republikāņi Lindsijs Greiems un Korijs Gārdners.

Kā norādīja Mendess, Kongress vēlas reaģēt uz humāno katastrofu Sīrijā, Maskavas agresiju Ukrainā un pastāvīgo starptautisko tiesību eroziju. "Kļūst arvien skaidrāks, ka Maskava turpinās uzprasīties, kamēr nesaskarsies ar īstu atbildi," pavēstīja Mendess.

Savukārt Greiems paziņoja, ka likumprojekta mērķis ir "izmainīt "status quo" un ieviest nozīmīgas sankcijas un pasākumus pret Putina Krieviju". Putinam ir "jābeidz iejaukties Amerikas vēlēšanu procesā, jāizved Krievijas spēki no Ukrainas un jāizbeidz centieni radīt haosu Sīrijā," uzsvēra Greiems.

Jaunas likumprojekts ir stingrāka versija "sankciju likumprojektam no elles", kuru Kongress neveiksmīgi centās pieņemt pagājušajā gadā.

Uz augšu