"Elektrum" tuvāko piecu gadu laikā plāno iekarot līdz pat 10% gāzes tirgus

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Energokompānija AS "Latvenergo" dabasgāzes tirdzniecību Latvijas mājsaimniecībām ar zīmolu "Elektrum" sāks nākamnedēļ, šorīt intervijā LNT raidījumā "900 sekundes" teica "Latvenergo" valdes loceklis Uldis Bariss.

"Ar nākošo nedēļu sāksim aktīvu dabasgāzes tirdzniecību mājsaimniecībām, un tas nozīmēs, ka arī gāzes tirgū mājsaimniecībām būs alternatīva," teica Bariss.

Uz jautājumu, kādēļ "Latvenergo" atvērtajā gāzes tirgū mājsaimniecībām neienāca jau agrāk, Bariss skaidroja, ka atvērtais gāzes tirgus, tāpat kā elektroenerģijas tirgus, attīstījās pakāpeniski. Iesākumā tika izveidota normatīvā bāze, tad gāzi sāka tirgot juridiskajiem klientiem un visbeidzot mājsaimniecībām. "Latvenergo" dabasgāzi šobrīd tirgo apmēram 400 juridiskajiem klientiem.

Savukārt runājot par "Elektrum" dabasgāzes piedāvājuma priekšrocībām, "Latvenergo" valdes loceklis stāstīja, ka tās būs papildu serviss klientiem un ērtības norēķinos. Piemēram, lielajiem dabasgāzes patērētājiem tikšot piedāvāta arī gāzes katlu apkope. Pēc viņa teiktā, dabasgāzes cena būs konkurētspējīga - lai arī dabasgāzes cenu nosaka tendences pasaules tirgū, "konkurence jebkurā gadījumā cenu spiež uz leju".

"Elektrum" mērķis dabasgāzes tirgū "esot sākt ar mazumiņu", savukārt piecu gadu laikā kompānija plāno aizņemt 5-10% dabasgāzes patēriņa tirgu mājsaimniecībās, stāstīja Bariss.

"Latvenergo" koncerns pagājušajā gadā strādāja ar 925,627 miljonu eiro auditēto apgrozījumu, kas ir par 0,6% mazāk nekā 2016.gadā, savukārt koncerna peļņa pieauga 2,5 reizes, sasniedzot 322,021 miljonu eiro.

"Latvenergo" nodarbojas ar elektroenerģijas un siltumenerģijas ražošanu un tirdzniecību, dabasgāzes tirdzniecību, elektroenerģijas sadales pakalpojuma nodrošināšanu un pārvades aktīvu nomu. "Latvenergo" obligācijas kotē biržas "Nasdaq Riga" parāda vērtspapīru sarakstā.

Uz augšu