Brigmanis: Levita izteikumi liek vaicāt, vai viņš būtu konkrētas koalīcijas vai tautas prezidents

ZZS frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis

Eiropas Savienības tiesas tiesneša Egila Levita izteikumi par to, ka nebūs vienas partijas kandidāts un ka koalīcijai būtu jāvienojas par pretendentu uz Valsts prezidenta amatu, liek vaicāt, vai viņš būtu konkrētas koalīcijas vai tautas prezidents, aģentūrai LETA izteicās Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valdes loceklis, Saeimā nepārvēlētais Augusts Brigmanis.

Brigmani esot pārsteiguši Levita izteikumi saistībā ar koalīcijas atbalstu, jo tie radot jautājumu, vai viņa izvirzīšanas un ievēlēšanas gadījumā Levits būtu noteiktas koalīcijas prezidents un nepārstāvētu opozīcijas, piemēram, ZZS elektorātu.

Zaļo un zemnieku savienības politiķis gan neizslēdz iespēju, ka šeit varētu būt radies kāds komunikācijas pārpratums. Brigmanis arī uzsvēra, ka ciena un respektē Levitu kā tieslietu jomas speciālistu.

Politiķis nekomentēja, kāda būs ZZS rīcība saistībā ar Valsts prezidenta vēlēšanām, jo politiskais spēks šo jautājumu vēl neesot apspriedis. Līdz ar to Brigmanis neizteicās arī jautājumā par iespēju, vai ZZS uz valsts augstākās amatpersonas amatu atkārtoti virzītu pašreizējo Valsts prezidentu Raimondu Vējoni, kurš ir nācis no ZZS rindām.

Kā ziņots, Levits "negribētu un nevarētu būt" tikai vienas partijas virzīts kandidāts uz Valsts prezidenta amatu, tā viņš šorīt izteicās Latvijas Televīzijā.

"Es negribētu un nevarētu būt kādas partijas kandidāts. Koalīcijas kandidāts stāv pāri partijām," sacīja Levits, piebilstot, ka, ja viņa kandidatūru neatbalstīs visa koalīcija, tad tai nāksies meklēt citu pretendentu uz augsto amatu.

Valsts prezidenta vēlēšanas notiks pavasara otrajā pusē.

Uz augšu