C, 28.09.2023.

Bangladešā novērsts pasažieru lidmašīnas nolaupīšanas mēģinājums

Papildināts
TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Foto: STR / AFP

Bangladešas drošības spēki svētdien novērsuši pasažieru lidmašīnas nolaupīšanas mēģinājumu, bet vainīgais aizturēšanas laikā Čitagongas lidostā ievainots un vēlāk miris, paziņojis armijas ģenerālmajors Motiurs Rahmans.

148 pasažieri un apkalpes locekļi nav cietuši, un armija kontrolē situāciju lidostā.

Aviokompānijas "Biman Bangladesh" lidmašīnu tika mēģināts nolaupīt ceļā no Bangladešas galvaspilsētas Dakas uz Dubaiju. Laikraksts "Dhaka Tribune", atsaucoties uz lidostas darbinieku, vēstīja, ka pēc lidmašīnas pacelšanās nolaupītājs mēģinājis ielauzties pilota kabīnē un piespiedis lidmašīnu nosēdināt Čitagongā.

Lidostā to aplenca armijas, Jūras spēku un policijas elites vienības. Pasažieri tika evakuēti, bet vēlāk paziņots, ka izglābta arī apkalpe.

Kā medijiem pastāstījis Bangladešas Gaisa spēku vicemaršals Mofids, viņš runājis ar nolaupītāju pa tālruni, cenšoties aizkavēt viņa uzmanību, kamēr drošības spēku vienības gatavojušās uzbrukumam.

"Viņš gribēja runāt ar mūsu premjerministri [Šeihu Hasinu]. Viņš apgalvoja, ka viņam ir pistole, bet mēs nezinājām, vai tā ir īsta," piebildis Mofids.

Kā ziņu aģentūrai AFP sacījis Gaisa spēku vicemaršals Najīms Hasans, nolaupītājs apgalvojis, ka viņam esot spridzeklis. Pastāvējušas aizdomas, ka šim cilvēkam ir psihiska rakstura traucējumi.

Cits armijas pārstāvis, Abdulla Ibne Zaids, norādījis, ka nolaupītājs runājis gan par pistoli, gan spridzekli, un drošības spēki viņu neitralizējuši.

Pēc Rahmana teiktā, aizturētais bijis Bangladešas pilsonis un pie viņa atrasta tikai pistole.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais