Saeima atkal noraida Stepaņenko ieceri mainīt komisijas

Jūlijas Stepaņenko "krokodilasara"

FOTO: TVNET karikatūra: Toms Ostrovskis

Saeima šodien atkal noraidīja deputātes Jūlijas Stepaņenko rosinājumu mainīt komisijas, kurās viņa strādā.

Jau iepriekšējā nedēļā Saeimas vairākums balsoja pret Stepaņenko komisiju maiņu - viņa vēlas strādāt Pieprasījumu komisijā, nevis Eiropas lietu komisijā. Savukārt vēl pirms nedēļas deputāti šo jautājumu neiekļāva darba kārtībā.

Stepaņenko iepriekš deputātu lēmumu nosauca par "parlamentāro dzimtbūšanu", uzsverot, ka šis ir pirmais tāds lēmums šajā un arī iepriekšējā Saeimas sasaukumā. Viņasprāt, šādi tiek ierobežotas neatkarīgā deputāta tiesības, aizbildinoties ar Saeimas lēmumu, kas attiecas uz frakciju deputātu proporcionālu sadali pa komisijām.

Partiju apvienības "Jaunā Vienotība" Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis iepriekš skaidroja, ka ir jāievēro Saeimas pieņemtajos noteikumos par deputātu darbu komisijās noteiktais proporcionālais sadalījums pa frakcijām.

Viņš norādīja, ka, atbalstot deputātes komisiju maiņu, tiktu atbalstīta pieeja "mētāt deputātus" pa komisijām, kas izjauktu proporcionālo sistēmu. Tas nozīmētu, ka "Saskaņa" varētu lemt arī par citu deputātu izstāšanos no frakcijas, lai nodrošinātu sev lielāku pārstāvniecību kādā komisijā, izrietēja no Latkovska teiktā.

Stepaņenko kopš Saeimas sasaukuma sākuma ir pie frakcijām nepiederošā deputāte, bet ievēlēta parlamentā no "Saskaņas" saraksta.

Uz augšu