Sprādzienā autobusa stacijā Indijas Kašmirā gājis bojā viens cilvēks un 25 ievainoti
Papildināts

Ilustratīvs attēls

FOTO: Reuters/ScanPix

Granātas sprādzienā autobusa stacijā Indijas Džammu un Kašmiras štata pilsētā Džammu ceturtdien gājis bojā viens cilvēks un vismaz 25 ievainoti, paziņojusi policija.

Personas, kas sarīkoja sprādzienu, vēl nav identificētas.

Viņu mestā granāta paripoja zem autobusa un eksplodēja.

Vairums cietušo atradās šajā autobusā, kas gatavojās doties ceļā uz Utarakhandu, bet ievainoti tika arī vairāki cilvēki, kas atradās citā autobusā, kam bija jādodas Pendžābas štatu.

Policijas pārstāvis aicināja sabiedrību saglabāt mieru, norādot, ka tiek īstenoti mēģinājumi traucēt sabiedrisko mieru un kārtību.

Situācija Kašmirā ir saspringta kopš 14.februāra, kad pašnāvnieka sarīkotā sprādzienā Indijas kontrolētajā Kašmiras daļā gāja bojā 40 Indijas karavīri.

Pēc šī terorakta Džammu un Kašmiras štatā, kā arī citur Indijā notikuši uzbrukumi musulmaņiem.

Daļu Kašmiras, kur vairums iedzīvotāju ir musulmaņi, kontrolē Indija, daļu - Pakistāna, bet kā Deli, tā Islamabada pretendē uz visu Kašmiras teritoriju.

Kopš 1947.gada Indijas un Pakistānas starpā izraisījušies trīs kari, no kuriem divi notikuši Kašmiras dēļ.

Situācija vēl vairāk saasinājās pagājušo trešdien, kad tika notriektas abu pušu kara lidmašīnas.

Abu valstu sniegtā informācija ir pretrunīga. Pakistāna apgalvoja, ka notriekusi divas Indijas gaisa spēku lidmašīnas, bet Indija paziņoja, ka zaudējusi tikai vienu savu lidmašīnu un notriekusi Pakistānas iznīcinātāju, ko savukārt noliedza Pakistāna.

Uz augšu