Francijā "dzelteno vestu" protesti noslēdzas ar sadursmēm

LETA/AFP
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: AFP/SCANPIX

Kārtējie "dzelteno vestu" protesti Francijas pilsētās sestdien atsevišķās vietās noslēgušies ar sadursmēm starp policiju un demonstrantiem, taču masīvā kārtības sargu klātbūtne ielās ļāvusi izvairīties no grautiņiem, kādi tika pieredzēti pagājušās nedēļas nogalē.

Šosestdien, jau 19.nedēļas nogali pēc kārtas, demonstrācijās visā valstī kopumā piedalījušies vairāk nekā 40 000 cilvēku, no kuriem 5000 - Parīzē, pavēstījis iekšlietu ministrs Kristofs Kastanērs.

Pagājušajā sestdienā saskaņā ar valdības datiem Francijā kopumā ielās bija izgājuši 32 000 cilvēku, bet galvaspilsētā - 10 000.

Vairums sestdienas demonstrāciju noritējušas relatīvi mierīgi, taču Parīzē pēcpusdienā izcēlās sadursmes, un policija protestētāju izklīdināšanai pielietoja asaru gāzi.

Savukārt Nicā demonstrācijas izklīdināšanas laikā smagi cietusi kāda 75 gadus veca sieviete, kura krītot sasitusi galvu.

Parīzē aizturēti vairāk nekā 70 cilvēki, bet aptuveni 50 par protestēšanu neatļautās vietās uzlikti naudassodi, kas šonedēļ tika paaugstināti no 38 līdz 135 eiro.

Tikmēr Nicā, kur demonstrācijas pilsētās centrā bija aizliegtas, aizturēti 75 cilvēki.

Sadursmes izcēlušās arī Bordo, Nantē un Monpeljē.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu