Austrālija un Nīderlande sāk sarunas ar Krieviju par Malaizijas lidmašīnas notriekšanu

FOTO: Reuters/ScanPix

Austrālija un Nīderlande, kas vaino Krieviju par Malaizijas aviolainera notriekšanu virs Ukrainas austrumiem 2014.gadā, sākušas sarunas ar Krieviju par aviokatastrofas izmeklēšanu.

Konsultācijas "ir sākušās". "Mēs vienojāmies, ka tās būs konfidenciālas," trešdien pavēstīja Krievijas ārlietu ministra vietnieks Aleksandrs Gruško.

Austrālijas ārlietu ministre Meraiza Peina un viņas Nīderlandes kolēģis Stefs Bloks paziņoja, ka pēc trīspusējo sarunu sākšanas šajā mēnesī viņi panākuši progresu vainīgo atrašanā.

"Mēs nevaram iedziļināties procesa saturā, jo šeit vitāli svarīga ir konfidencialitāte," reportieriem Sidnejā pavēstīja B loks. "Taču vienu es varu pateikt: mēs esam apņēmības pilni panākt patiesību, taisnīgumu un atbildību."

Savukārt Peina norādīja, ka "Austrālija joprojām stingri atbalsta vainīgo personu tiesāšanu".

Nīderlande un Austrālija pērn paziņoja, ka Krievija ir tiesiski atbildīga par tās zenītraķetes "Buk" piegādi, ar kuru 2014.gadā virs Maskavas atbalstīto kaujinieku kontrolētās teritorijas Ukrainas austrumos tika notriekta Malaizijas pasažieru lidmašīna "Boeing 777", nogalinot visus tajā esošos 298 pasažierus un apkalpes locekļus.

Aptuveni divas trešdaļas no bojāgājušajiem bija Nīderlandes pilsoņi.

Starptautiskā izmeklēšanas komisija pagājušajā gadā paziņoja, ka tās rīcībā ir pārliecinoši pierādījumi, kas apliecina, ka uzbrukumā izmantotā raķete un tās palaišanas iekārta nākusi no Krievijas armijas daļas.

Uz augšu